Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
4.06.2017

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

· Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

· Nabożeństwa czerwcowe połączone ze Mszą św. codziennie o godz . 18.00.

· W dzisiejszą niedzielę w Kościele św. Jana Kantego od godz. 12.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach wieczystej adoracji, która odbywa się codziennie w innym kościele naszej diecezji..Zaplanujmy chwilę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w miejscu narodzin naszego wielkiego rodaka.

Liturgiczne obchody tygodnia:

· W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz.: 6.30, 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i o 18.00.

· W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z Mszą św.

· W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Jedynego i Wiecznego Kapłana.

· w czwartek po Mszy św. wieczornej Wieczór Uwielbienia prowadzony przez grupę Alfa. Serdecznie zapraszamy na piękną modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

· W sobotę wspomnienie św. wsponienie bł. Bogumiła, biskupa

· W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.

· Kolejne spotkanie Róż różańcowych : św. Jana Kantego, św. Rity, św. Józefa i św. Faustyny w celu bliższego poznania osób wspólnie modlących się, będzie w piątek 9 czerwca o godz. 17.00.

· W niedzielę, 11 czerwca odbędzie się w Oświęcimiu po raz szósty Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się o godz. 13.15 w kościele św. Maksymiliana pod przewodnictwem ks. Bpa T. Rakoczego. Po niej uczestnicy przejdą ulicami Oświęcimia. Marsz zakończy się przy Oświęcimskim Centrum Kultury koncertem ELENI. To maszerowanie włącza się w ogólnopolskie marsze, które w tym roku pod hasłem „Czas na rodzinę” przejdą w przeszło 160 miastach całej Polski.

· W dzisiejszą niedzielę składka przeznaczona jest na prace w naszym kościele. Obecnie trwa odnawianie bocznych ołtarzy. W zakrystii Rada Parafialna zbiera ofiary indywidualne na ołtarz Bożego Miłosierdzia. Z potrzebnych 130 tys. zł. zebraliśmy dotąd 119 tys 870 zł.. Niech Bóg wynagrodzi wszelki dar złożony na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.