XXXI Niedziela zwykła

30.10.2016

· Dzisiaj w naszej parafii odpust ku czci bł. Celiny Borzęckiej, połączony ze 125 rocznicą powstania Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. bp Roman Pindel. Na pozostałych mszach św. Słowo Boże głosi ks. Tomasz Chrzan, Diecezjalny Wizytator Katechizacji.

· Dziś ostatnia msza św. niedzielna o godz. 9.45 w kaplicy św. Jana Kantego /odprawiana jest od początku maja do końca października/. Odprawianie mszy św. w kaplicy wznowimy od pierwszej niedzieli maja 2017 r.

· Jutro zakończenie październikowych nabożeństw różańcowych o godz. 17. 30.

· We wtorek - 1 listopada, obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi ukazuje drogę, która do świętości prowadzi.

· Msze św. wg porządku niedzielnego, Jak co roku o godz. 14.30 na cmentarzu Msza św. koncelebrowana z kazaniem i procesja żałobna z wypominkami.

· W środę Dzień Zaduszny – czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 oraz na cmentarzu Msza św. z procesją wypominkową po alejach cmentarnych o godz. 8.30.

Aby wspomóc dusze czyśćcowe modlimy się za zmarłych, uczestniczymy we Mszach św. i zyskujemy odpusty za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca św. , przyjęcie Komunii św. po dobrej spowiedzi i odrzucenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Od 1 do 8 listopada taki odpust można zyskać pod tymi samymi warunkami także przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę, choćby tylko w myślach za zmarłych.

· Na wspominki za zmarłych przyjmujemy dziś po każdej Mszy św., a we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny także na cmentarzu. Przyozdabiając groby naszych bliskich, pamiętajmy o oczekiwanej pomocy duchowej, której możemy im udzielić przez Mszę św., odpusty, modlitwę i dobre uczynki ofiarowane za nich.

· Codziennie przez cały listopad po Mszy św. wieczornej wypominki i dziesiątek różańca za zmarłych.

· W intencji wszystkich dusz wypominanych w naszym kościele odprawiamy przez cały rok Mszę św. w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 18.00.

· 6 listopada o godz. 10.30 msza św. dla dzieci, ze szczególnym udziałem przedszkolaków. Serdecznie zapraszamy.

· W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z Eucharystią wieczorną

· W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od g. 17.30 i piątek od godz. 16.00. O godz. 16.45 dodatkowa Msza św. pierwszopiątkowa. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek od godz. 9.30. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii. W piątek także wspominamy św. Karola Boromeusza, bpa.

· W sobotę po mszy św. wieczornej Nabożeństwo Pierwszosobotnie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.

· W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone są na prace w naszym kościele.