XXXIII Niedziela zwykła
13.11.2016

· Codziennie do końca listopada po Mszy św. wieczornej wypominki i dziesiątek różańca za zmarłych.

· Ogólnopolska Uroczystość Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana z udziałem Episkopatu i najwyższych władz państwowych, odbędzie się 19 listopada 2016 r. (sobota) w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

· W przyszłą niedzielę, 20 listopada, w każdej wspólnocie parafialnej odbędzie się Proklamacja Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W naszym kościele po każdej mszy św. odmówimy Jubileuszowy Akt, a na mszy św. o godz. 12.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem szczególnie uroczyście przyjmiemy Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich wiernych, władze samorządowe, przedstawicieli grup i organizacji społecznych.

2. Kalendarz liturgiczny:

- w środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z Eucharystią

- w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

- w piątek - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy W każdy trzeci piątek miesiąca na mszy św. o godz. 18.00 modlimy się szczególnie w intencji osób i rodzin, które w ostatnim miesiącu gościły obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Po mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem. Jest to także dzień imienin księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa i całej diecezji.

- W sobotę dzień wspomnienia bł. Salomei,

- W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu składamy ofiary na misje.

- Spotkanie z Rodzicami kl. III /dzieci komunijnych/ w piątek 18.11. po mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Zapraszamy.

- Do rodzin naszej parafii Siostra Organistka roznosi będzie poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara złożona przy tej okazji jest podziękowaniem za całoroczną pracę siostry w naszej wspólnocie parafialnej. Prosimy o życzliwe przyjęcie.