Parafia pw. św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach

II Niedziela Adwentu
10.12.2017 r.
 1. Zapraszamy dorosłych na Roraty codziennie na godz. 6.30. Natomiast wszystkie dzieci i młodzież na godz. 18.00. Niech ta wieczorna pora będzie dla nas okazją do liczniejszego udziału całych rodzin w liturgii adwentowej.
 2. Dzieci Komunijne na Mszy św. o godz. 10.30 będą miały poświęcone medaliki , łańcuszki.
  Po mszy św. tradycyjne błogosławieństwo dzieci.
 3. Jutro mija 25 rocznica śmierci śp. księdza Prałata Ferdynanda Bochaczyka. Modlimy się szczególnie w jego intencji na mszy św. o godz. 18.00..
 4. Liturgiczne obchody tygodnia:
 • W środę św. Łucji dziewicy i męczennicy, oraz Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w formie poszerzonej z racji II środy miesiąca,
 • W czwartek św. Jana od Krzyża, kapłana i dra Kościoła oraz nowenna do św. Jana Kantego.

Po mszy św. o 18.00 wieczór uwielbienia prowadzony przez wspólnotę WNIM.

 • w piątek oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. Po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 1. - 15 grudnia (piątek) będzie Msza Św.o godz. 18.00 w intencji członków ADŚ, zarówno żyjących jak i zmarłych. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce.
 2. Również w piątek Młodzież , która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania będzie miała Dzień Skupienia godz. 18. Msza św. , następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i konferencja. Zapraszamy

W sobotę, 16 grudnia spowiedź adwentowa w naszej parafii.

Z sakramentu miłosierdzia będzie można skorzystać w następujących godzinach:

8:30-10:00, 10:30-12:00, 14:30-16:00, 16:30-18:00.

 1. W zakrystii można nabyć Gościa Niedzielnego,
 2. Zapraszamy do włączenia się w Akcję wigilijnej pomocy dzieciom „Caritas”. W kiosku pod wieżą rozprowadzane są świece, za które składamy ofiary przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym. Ofiara za świecę wynosi nie mniej niż 8 zł i tworzy ogólnopolski, diecezjalny i parafialny fundusz wigilijnej pomocy dzieciom.
 3. Także w kiosku pod wieżą można nabyć pamiątki związane ze św. Janem Kantym jako świąteczny prezent dla najbliższych oraz kalendarze franciszkańskie
 4. W czasie Rorat rano i wieczorem jest wystawiony kosz” Dar serca”. Możemy do niego składać słodycze, produkty żywnościowe. Dzieci mogą ofiarować zabawki, maskotki. Możemy sprawić komuś radość. Część przekażemy na nagrody a część potrzebującym.
 5. Dzisiaj ofiarą do puszek przed kościołem wspieramy kościół misyjny w krajach na wschodzie.