XXVIII Niedziela zwykła
15.10.2017

Dziś o godz. 12.00 uroczysta Msza Święta Jubileuszowa z okazji 250-lecia kanonizacji świętego Jana z Kęt, której będzie przewodniczył Biskup Senior Tadeusz Rakoczy.

1. Obok kościoła i w sklepiku pod wieżą można zakupić ciasto i różne pamiątki związane ze świętym Janem Kantym z racji 250 rocznicy kanonizacji. Do nabycia będą również książki oraz kalendarze z symboliczną cegiełką na renowację ołtarza w kościele św. Jana z Kęt. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na renowację wspomnianego ołtarza. Serdecznie zapraszamy!
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie Jubileuszu 250-lecia Kanonizacji świętego Jana z Kęt. Podziękowania dla Parafialnej Rady Duszpasterskiej, sponsorów i ofiarodawców, osób zaangażowanych w kiermasz i wszystkim, którzy upieki ciasto i pomogli w przygotowaniu go do sprzedaży. Dziękujemy artystom za piątkowy wieczór i osobom odpowiedzialnym w przygotowanie koncertu oraz sponsorom. Burmistrzowi Miasta i orkiestrze z Nowej Wsi za oprawę muzyczną
    na Mszy św. o godz. 12.00 oraz naszemu chórowi świętojańskiemu. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim.
  3. Za tydzień odpust ku czci Św. Jana Kantego, kończący świętowanie 250-tej rocznicy jego kanonizacji. Odpustowe Słowo Boże głosi i sumę odpustową odprawi o. Bernard Potępa, wieloletni gwardian klasztoru franciszkanów. Po sumie procesja z relikwiami Świętego na kęcki Rynek.
  4. Tradycyjnie z odpustem św. Jana Kantego związany jest Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo” i Jarmak Świętojsński. W ramach Festiwalu odbędzie się: Przegląd Filmowy OIKUMENE i projekcje filmowe: ”Dwie Korony”, „War room. Siła modlitwy”, „ Idealna Fala”; w dniu: 19.10 o godz. 16.00 - spektakl teatralny w wyk. uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 oraz w sobotę: Ogólnopolski Konkurs Muzyczny. Szczegóły można znaleźć na plakatach i na stronie Domu Kultury w Kętach
  5. 29 października odpust ku czci bł. Celiny Borzęckiej. Sumę odpustową odprawi ks. bp Aleksander Kaszkiewicz.
  6. W poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej,
  7. We wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i dra Kościoła
  8. W środę święto św. Łukasza, Ewangelisty patrona lekarzy i pielęgniarek oraz nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z Eucharystią i poprzedzona różańcem o godz. 17.3o.
  9. W czwartek wspominamy ks. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika.
  10. W piątek w całym kościele wspomnienie św. Jana Kantego patrona naszej diecezji. W Kętach uroczystość św. Jana Kantego patrona miasta.
  11. W sobotę - 21 października – do miejsca urodzenia św. Jana Kantego przybędzie pielgrzymka nauczycieli. Uroczystość rozpocznie się w naszym kościele o godz. 10.00 mszą święta pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla a po niej konferencja ks. dra Marka Studenskiego: „W czym św. Jan Kanty może inspirować współczesnego wychowawcę”.
  12. Spotkanie wszystkich Róż Różańcowych w najbliższą sobotę 21 października 2017 r. po Mszy świętej o godz. 18.00. W czasie spotkanie przekazane zostaną legitymacje członkowskie i książeczki z tajemnicami różańcowymi.
  13. W przyszłą niedzielę przypada także liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po różańcu o godz. 17.30 modlitwa za wstawiennictwem Świętego z ucałowaniem jego relikwii.
  14. W piątek, 21 października z okazji Dnia Patrona Szkoły o godz. 8.45 Msza św. ze szczególnym udziałem Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Kantego, na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców.
  15. Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30,
  16. Wypominki za zmarłych przyjmowane są codziennie w kancelarii parafialnej w godz. od 9.00 do 11.00 oraz w niedziele i święta po każdej Mszy św.
  17. W przyszłą niedzielę z okazji Tygodnia Misyjnego będzie można złożyć do puszek przed kościołem dar dla polskich misjonarzy pracujących w różnych częściach świata.

Burmistrz Gminy i Dyrektor Dom Kultury w Kętach zapraszają w dniach: 19-22 października na XX Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo” któremu patronuje bp Bielsko-Żywiecki Roman Pindel, Starosta oświęcimski Pan Zbigniew Starzec i Burmistrz Gminy Kęty

W ramach Festiwalu odbędzie się:

1. Ogólnopolski Konkurs Muzyczny (21.10.br. sobota)

2. Festiwalowy Przegląd Filmowy OIKUMENE i projekcje filmowe: ”Dwie Korony”, „War room. Siła modlitwy”, „ Idealna Fala”.

Ponadto Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach w ramach obchodów 740-lecia miasta Kęty zaprasza w dniu: 19.10 o godz. 16.00 na Spektakl Teatralny w wyk. uczniów ZSG nr1 w Kętach pt.” W służbie Bogu i człowiekowi Św. Jan Kanty-wczoraj, dziś i jutro”. a o godz. 17.00 – wernisaż wystawy Ogólnopolskiego Konkursu uczniów szkół noszących imię Św. Jana Kantego.

W niedzielę 22.10.br. zapraszamy na VII Jarmark Świętojański w programie: Koncert Orkiestry Dętej z Bulowic, występy zespołów z Ukrainy i Węgier, przegląd etiud teatralnych dla szkół i przedszkoli pt. „Sceny z życia miasta” , koncert Zespołu Muzyki Dawnej „Minstrele” z Krakowa i koncert życzeń z DJ- Activ oraz zabawy i konkursy dla dzieci.

Szczegóły można znaleźć na plakatach i na stronie Domu Kultury w Kętach.

Dzisiaj, 15 października w godzinach od 13.00 do 17.30 w Domu Kultury w Kętach w ramach Ogólnopolskiego Dnia Dawcy Szpiku Młodzieżowa Rada Miejska w Kętach przeprowadza rejestrację potencjalnych dawców.