XXXII Niedziela zwykła
12.11.2017

· Codziennie do końca listopada po Mszy św. wieczornej wypominki i dziesiątek różańca za zmarłych.

· Dziś IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Warto wiedzieć, że co 5 minut na świecie ginie za wiarę 1 chrześcijanin, w sumie 105 tysięcy rocznie. Pamiętajmy w modlitwie o nich. Dziś przed kościołem można złożyć ofiary do puszek przeznaczone na pomoc dla chrześcijan w Syrii.

Kalendarz liturgiczny:

- w poniedziałek wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polsk

- w środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z Eucharystią

- w czwartek po mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 nowenna do św Jana Kantego

- w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Po mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca

- w sobotę - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest to także dzień imienin księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa i całej diecezji.

- W każdą niedzielę o godz. 10.30 msza św. ze szczególnym błogosławieństwem dzieci.

· Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w piątek 24.11. po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. Zapraszamy

· W przyszłą niedzielę przy kościele na Osiedlu akcja krwiodawstwa.

· Wyjazd do teatru w niedzielę 19.11. z parkingu koło Kościoła o godz. 14.15.

· 2 grudnia organizowany jest wyjazd do sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu koło Skoczowa na XV Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 9.00, zakończenie o godz. 15.15. Zapisy w zakrystii,

· Do rodzin naszej parafii Siostra Organistka roznosi będzie poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara złożona przy tej okazji jest podziękowaniem za całoroczną pracę siostry w naszej wspólnocie parafialnej. Prosimy o życzliwe przyjęcie.