XXXIII Niedziela zwykła
19.11.2017

Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej mszy św. odnowienie Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Celem tego aktu jest świadome potwierdzenie wyboru Jezusa za Króla i Pana, poddanie się Jego Prawu, woli i władzy oraz wywyższenie Go we wszelkich wymiarach życia: osobistego, rodzinnego, zawodowego i społecznego, Codziennie po mszy św. wieczornej trwa Nowenna, w czasie której modlimy się, aby królestwo Chrystusa urzeczywistniało się w nas i pośród nas.

· W przyszłą niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla o godz. 10.30 podczas Mszy świętej kandydaci na ministrantów zostaną przyjęci do grona naszej służby liturgicznej. Zachęcamy chłopców z klas 4-6 o zapisanie się do grona ministrantów. Spotkanie z chętnymi na nowych kandydatów w najbliższą sobotę o godz. 10.30. Zapraszamy.

· Do końca listopada po Mszy św. o godz. 18.00 wypominki i dziesiątek różańca za zmarłych.

· W poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

· We wtorek 21 listopada - wspomnienie Ofiarowania NMP. Jest to także dzień imienin ks. bpa Janusza Zimniaka, którego polecamy szczególnej modlitwie.

· W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z Eucharystią wieczorną oraz wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego. Z tej racji polecamy szczególnej modlitwie Siostrę Organistkę i nasz Chór Świętojański.

· W czwartek po mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 nowenna do św. Jana Kantego

· W piątek wspomnienie świętych męczenników Adrzeja Dung-Lanc, kapłana i Towarzyszy.

· W sobotę wspominamy św. Katarzynę Aleksandryjską, Patronkę naszego Kościoła i Patronkę kolejarzy. Przyjdźmy w tym dniu liczniej na mszę św. i wspomnijmy naszą patronkę w osobistych modlitwach.

· W każdą niedzielę o godz. 10.30 msza św. ze szczególnym błogosławieństwem dzieci.

· 24 listopada (piątek) będzie Msza św. o godz. 18.00 w intencji członków ADS, zarówno żyjących jak i zmarłych, poprzedzona o godz. 17.00 różańcem do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce.

· Spotkanie z Rodzicami dzieci komunijnych w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w Kościele

· Wolontariusze Szlachetnej Paczki w rejonie Kęty już po raz trzeci organizują pomoc dla osób starszych, samotnych, dla rodzin, w których znajdują się osoby niepełnosprawne lub poważnie chore. Od 18 listopada jest otwarta Baza Rodzin zakwalifikowanych do pomocy tego projektu. Rodziny mieszkają na terenie gmin: Kęty, Porąbka i Czernichów. Historie rodzin i ich najpilniejsze potrzeby znajdziemy na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

· Dziś wyjazd do teatru z parkingu koło Kościoła o godz. 14.15.

· Do rodzin naszej parafii Siostra Organistka roznosić będzie poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara złożona przy tej okazji jest podziękowaniem za całoroczną pracę siostry w naszej wspólnocie parafialnej. Prosimy o życzliwe przyjęcie.