XXIV Niedziela zwykła
17.09.2017

Jutro, tj. 18 września obchodzimy 29 ROCZNICĘ KORONACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ POCIESZENIA. Jest to dzień dziękczynienia za obecność Matki Bożej pośród nas.

Obchody liturgiczne tygodnia:

v W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

v W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia oraz wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

v W czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

v W sobotę wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.

v Dziś po mszy św. wieczornej spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

v Spotkanie z Rodzicami Dzieci Pierwszokomunijnych w piątek 22.09. w Kościele po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00

v Zapraszamy młodzież szkół średnich, studentów do zaangażowania w życie parafii poprzez uczestnictwo we wspólnocie Grupy Apostolskiej. Spotkanie 23.09. w sobotę o godz. 9.00 w salce katechetycznej

v Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Powiatowego Zespołu nr 9 szkół im Marii
Dąbrowskiej (dawne Liceum Pedagogiczne w Kętach) w związku z jubileuszem 110 -lecia istnienia zaprasza wszystkich absolwentów na uroczyste obchody w dniu 6 października 2017 roku. O godz. 8.30 w naszym kościele będzie Msza święta pod przewodnictwem bpa Adama Dyczkowskiego absolwenta szkoły. Zapraszamy wszystkich Absolwentów do Domu Kultury w Kętach na godzinę 17.00, a później do naszej szkoły (ul. Kościuszki 29). Jednocześnie prosimy o przekazanie tej informacji osobom z Waszych rodzin, które już w Kętach nie mieszkają.

v W lutym 2018 roku w czasie małopolskich ferii zimowych planowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.

v 5 października rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję Kursu Alpha. Spotkania będą odbywać się w domu katechetycznym. Szczegóły na plakatach.

v Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego. W zakrystii także do nabycia Kalendarz Rolników.

v W przyszłą niedzielę przy parafii na Osiedlu akcja krwiodawstwa.

v Muzeum w Kętach zaprasza w niedzielę, 24 września na wernisaż wystawy „Kęty 740”. Wystawa poświęcona historii miasta.

v Dziś także obchodzimy Światowy dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą obejmujemy wszystkich pracowników prasy, radia i telewizji, aby byli wiernymi przekazicielami prawdy. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na katolickie media, Radio Maryja i Anioł Beskidów