XXIX Niedziela zwykła
16.10.2016

v Za tydzień odpust parafialny ku czci Św. Jana Kantego, naszego świętego Rodaka i Patrona Miasta. Odpustowe Słowo Boże głosi i sumę odpustową odprawi ks. dr Marek Studenski, wikariusz generalny naszej diecezji. Po sumie procesja z relikwiami Świętego na kęcki Rynek.

v 30 października odpust ku czci bł. Celiny Borzęckiej, połączony ze 125 rocznicą powstania Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek. Sumę odpustową odprawi ks. bp Roman Pindel.

v W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i dra Kościoła

v We wtorek święto św. Łukasza, Ewangelisty patrona lekarzy i pielęgniarek

v W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z Eucharystią i poprzedzona Różańcem o godz. 17.3o. W tym dniu także wspominamy ks. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika.

v w czwartek w całym kościele wspomnienie św. Jana Kantego patrona naszej diecezji. W Kętach uroczystość św. Jana Kantego patrona miasta.

v Tradycyjnie z odpustem św. Jana Kantego związany jest Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo” i Jarmak Świętojsński . Odbędzie się on w dniach 20-23 października i wezmą w nim udział zespoły i soliści z Polski, Słowacji, Ukrainy, Białorusi i Rumunii. Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy artystyczne, pokazy filmów. W sobotę od godz. 16.30 w kościele św. Jana Kantego przegląd chórów polskich i zagranicznych. Szczegółowy program Festiwalu można znaleźć na plakatach i na stronie internetowej Domu Kultury. W niedzielę tradycyjnie będą miały miejsce koncerty festiwalowych zespołów w parafiach dekanatu kęckiego.

v W uroczystość św. Jana Kantego /czwartek/ w kościele św. Jana Kantego o godz. 16.30 zostanie zainaugurowana msza św. w formie rytu rzymskiego /łacińska/, Takie msze św. będą odprawiane w tym kościele, w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 11.30.

v W piątek - 21 października - w naszej parafii odbędzie się gala Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej połączona z wręczeniem nagrody „Dzban Św. Jana Kantego”. Uroczystość rozpocznie się w naszym kościele o godz. 17.00 mszą święta pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla Wręczenie nagrody odbędzie się w Domu Kultury o godz. 18.30. W związku z tym wydarzeniem piątkowe nabożeństwo Różańcowe zostanie odprawione o godz. 16.30 i piątkowa msza św. wieczorna wraz z intencją parafialną z godz. 18.00, odprawiona zostanie o godz. 17.00 w koncelebrze z ks. Biskupem.

v W piątek, 21 października z okazji Dnia Patrona Szkoły o godz. 8.45 Msza św. ze szczególnym udziałem Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Kantego, na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców.

v W sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po różańcu modlitwa za wstawiennictwem Świętego z ucałowaniem jego relikwii.

v Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem piątku / o 16.30/

v 23 października przypada także wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa, Po różańcu modlitwa za wstawiennictwem Świętego

v W czwartek od godz. 7.00 na terenie miasta odbędzie się nieodpłatna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, chemikaliów oraz odpadów wielkogabarytowych

v Wypominki za zmarłych przyjmowane są codziennie w kancelarii parafialnej w godz. od 9.00 do 11.00 oraz w niedziele i święta po każdej Mszy św.

v W przyszłą niedzielę z okazji Tygodnia Misyjnego będzie można złożyć do puszek przed kościołem dar dla polskich misjonarzy pracujących w różnych częściach świata.