XI Niedziela zwykła
18.06.2017

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

· Dziś uroczystością odpustową czcimy Matkę Bożą Pocieszenia w Jej cudownym, kęckim obrazie. Kazania głosi i Sumę Odpustową o godz. 10.30 odprawi ks. dr Szymon Tracz, diecezjalny konserwator zabytków, który nadzorował odnowienie i konserwację obrazu naszej kęckiej Madonny Licznym uczestnictwem w Eucharystii i żarliwą modlitwą wyrażamy wdzięczność Matce Najświętszej za niezliczone łaski, które nam wyprasza.

· Nabożeństwa czerwcowe połączone ze Mszą świętą codziennie o godz. 18.00

· W środę po nabożeństwie czerwcowym, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia oraz wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

· W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa na Osiedlu przeżywa odpust. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

· W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także dzień urodzin św. Jana Kantego, którego 250 rocznicę kanonizacji obchodzimy w tym roku.

· W tym tygodniu uroczyście kończymy rok szkolny i katechetyczny. W piątek o godz. 8.00 serdecznie zapraszamy dyrekcje szkół, nauczycieli, młodzież, dzieci szkoły podstawowej i gimnazjum na mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny i katechetyczny.

· Spowiedź św. na zakończenie roku w czwartek od godz. 17.00

· Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Częstochowy w dniach 6.08.-11.08 br. odbywają się w tym roku w parafiach albo przez stronę internetową. W naszej parafii zapisy będą odbywać się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Szczegóły na plakatach.

· W sobotę 24 czerwca w Bulowicach odbędzie się Festyn Maltański. Rozpoczęcie o godz. 16.00 Mszą św. w kościele w Bulowicach. Szczegóły na plakacie.

· Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego.

· Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała, a w szczególny sposób dzieciom klas III w strojach komunijnych i tym które sypały kwiaty, służbie liturgicznej, siostrom zakonnym, pocztom sztandarowym, róży różańcowej, tym którzy budowali ołtarze, służbom porządkowym i policji.