XIV Niedziela zwykła
9.07.2017
  1. 16 lipca przypada 250 rocznica kanonizacji św. Jana Kantego. Główne uroczystości związane z tą rocznicą obchodzone będą w naszej parafii w dniach od 15 do 22 października i będą połączone z dopustem ku czci naszego świętego Rodaka. W przyszłą niedzielę w naszym kościele poświęcimy marmurową tablicę upamiętniającą tę rocznicę i przypominającą, że św. Jan Kanty jest patronem naszego miasta. Tablica ta zgodnie z inicjatywą Towarzystwa Miłośników Kęt i Rady Miasta zostanie umieszczona na budynku Urzędu Gminy w październiku, po zakończeniu remontu elewacji. Do tego czasu będzie przechowywana w naszym kościele.
  2. W wakacyjne niedziele dodatkowa Msza św. wieczorna o godz. 20.00
  3. Kancelaria w czasie wakacji czynna w dni powszednie od 8.00 do 9.00.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• we wtorek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  • w środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika oraz Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w formie poszerzonej: o godz. 17.00 Różaniec - część radosna i tajemnice światła, o 18.00 Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i kolejne części Różańca - bolesna i chwalebna połączone z indywidualnym błogosławieństwem uczestników
  • w czwartek świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w sobotę wspominamy św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła,
  • w przyszłą niedzielę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
  • odpust ku czci św. Małgorzaty i Katarzyny za dwa tygodnie – 23 lipca.

1. Wspólnota uwielbienia ...W NIM... zaprasza na wieczór uwielbienia w czwartek, 13 lipca, po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00.
  2. Diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 6-11 sierpnia. Zapisy i informacje w kancelarii lub w księgarni katolickiej na Rynku.