Święto Przemienienia Pańskiego
6.08.2017

Chrystus na górze Tabor utwierdza wiarę Apostołów i ukazuje chwałę przeznaczoną dla swych wyznawców.

v Dziś z racji I niedzieli miesiąca zamiast kazania Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.

v Kancelaria parafialna czynna w wakacje od godz. 8.00 - 9.00

v Dziś po mszy św. o godz. 8.00 wyruszy z Hałcnowa diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę.. Zakończenie pielgrzymki 11 sierpnia mszą św. o godz. 14.00 na szczycie Jasnogórskim.

v Obchody liturgiczne tygodnia:

· we wtorek wspomnienie św. Dominika, kapłana

· W środę - Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w formie poszerzonej - najpierw o godz. 17.00 część radosna Różańca św. i tajemnice światła, o 18.00 Msza św. następnie kolejne 2 części Różańca z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Także w środę obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Patronki Europy

· W czwartek św. Wawrzyńca diakona i męczennika W naszym kościele po mszy św. o godz.18.00 Wieczór Uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

· W piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy. Polecamy szczególnej modlitwie ss. Klaryski.

· W przyszłą niedzielę - 13 sierpnia - święto Matki Bożej Kalwaryjskiej.

v Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

v Dziś ofiary na tacę przeznaczone na prace w naszym kościele. Rozpoczęliśmy renowację pięknego barokowego ołtarza głównego w kościele św. Jana Kantego. Koszt tych prac to 200 tys. zł., z czego połowę pokryje dotacja Małopolskiego Konserwatora Zabytków. W zakrystii Rada Parafialna zbiera ofiary indywidualne na odnowione ołtarze boczne w kościele i wykonaną konserwację cudownego obrazu Matki Pocieszenia Niech Bóg wynagrodzi wszelki dar złożony na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

Zaproszenie na uroczystości ku czci św. Maksymiliana M. Kolbego

Serdecznie zapraszamy wszystkich Diecezjan na uroczystości ku czci św. Maksymiliana Kolbego w dniu 14 sierpnia br. W sposób szczególny zapraszamy Honorowych Dawców Krwi oraz członków Bractw Trzeźwościowych, którym patronuje św. Maksymilian.

Uroczystości rozpoczną się w Parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu (o godz. 8:30) i w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach (o godz. 8:45), skąd wyruszą piesze pielgrzymki do byłego obozu KL Auschwitz, gdzie o godz. 10:30, przy Bloku Śmierci, będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera.

Ze względu na obowiązujące przepisy dotyczące wejścia na teren byłego obozu Auschwitz prosimy, aby osoby wchodzące indywidualnie od ul. Leszczyńskiej i ul. Więźniów Oświęcimia przy wejściu podały motyw swojej obecności: np. udział we Mszy św. ku czci św. Maksymiliana. Maksymalny rozmiar plecaków lub torebek wnoszonych na teren Muzeum nie może przekraczać wymiarów: 30x20x10 cm. Nie można wnosić niebezpiecznych przedmiotów.