XXII Niedziela zwykła
3.09.2017

Dziś z racji I niedzieli miesiąca zamiast kazania Adoracja Najświętszego Sakramentu

1. Zakończył się wakacyjny porządek mszy św., a więc nie ma mszy św. niedzielnej o godz. 20.00
  2. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie od godz. 9.00 do 11.00. oraz we wtorki po mszy św. wieczornej.
  3. Msza św. na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół średnich będzie w poniedziałek o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy Dyrekcje Szkół, nauczycieli i wychowawców, dzieci i młodzież oraz pracowników szkoły.
  4. w środę, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia
  5. w czwartek wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika.
  6. Jednym z najważniejszych punktów tegorocznych obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, będzie odnowienie aktu zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to nawiązanie do wydarzenia z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. W najbliższy piątek, 8 września br., w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w łączności z całym Kościołem w Polsce, po każdej mszy świętej, ponowimy akt zawierzenia. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
  7. XXIV Piesza Pielgrzymka z Kęt do Kalwarii Zebrzydowskiej wyruszy z naszego kościoła w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15.00. Nocleg w Zagórniku /można też wrócić na nocleg do Kęt i w sobotę o 7.00 rano dołączyć do pielgrzymki w Zagórniku/. Zapisy i składanie bagaży bezpośrednio przed wyruszeniem pielgrzymki. Do Kalwarii przybywamy w sobotę 9 września około godz. 18.00.
  8. Zachęcamy także do udziału tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę, 16 września.
  9. W przyszłą niedzielę, 10 września odbędą się w parafii NSPJ na Osiedlu dożynki diecezjalne i powiatowe. Szczegółowy program na plakatach i stronie internetowej parafii.
  10. W zakrystii można nabyć Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego.
  11. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace konserwatorskie w naszych obiektach sakralnych.. Kontynuujemy renowację pięknego barokowego ołtarza głównego w kościele św. Jana Kantego. Koszt tych prac to 200 tys. zł., z czego połowę pokryje dotacja Małopolskiego Konserwatora Zabytków. W zakrystii Rada Parafialna zbiera ofiary indywidualne na odnowione ołtarze boczne w kościele i wykonaną konserwację cudownego obrazu Matki Pocieszenia Niech Bóg wynagrodzi wszelki dar złożony na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.