VI Niedziela Wielkanocna
21.05.2017
  • Dziś przeżywamy w naszej parafii Niedzielę Powołań. Gościmy diakona i kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, którzy głoszą Słowo Boże i dzielą się z nami świadectwem osobistej drogi do kapłaństwa. Na mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie z klerykami dzieci i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.
  • Wszystkich parafian, a szczególnie dzieci zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe połączone ze Mszą św. o godz. 18.00
  • Liturgiczne obchody tygodnia;
  • W poniedziałek wspomnienie św. Rity zakonnicy - patronki spraw trudnych. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie róż
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Kościół modli się o błogosławieństwo każdej ludzkiej pracy. Po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła z modlitwą o urodzaje.
  • W środę wspomnienie Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych oraz nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z nabożeństwem majowym
  • W piątek św. Filipa Nereusza oraz rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu z okazji dnia matki otaczamy szczególną miłością i modlitwą nasze mamy, żyjące i zmarłe.
  • W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  • W dniach 10 -11 czerwca udajemy się z tradycyjną pielgrzymką do Lichenia, Częstochowy i Kalisza. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
  • 17 czerwca 2017 r. w godz. 10.00 – 15.00 Dzień Skupienia dla Wspólnoty św. Anny, modlącej się za kapłanów. Zapraszamy członków i wszystkich pragnących włączyć się do Wspólnoty.
  • Orędzie fatimskie ratunkiem dla świata. To temat dzisiejszego spotkania z
    Panem Czesławem Ryszką, w czasie którego będzie promocja książki "Godzina Fatimy". Zapraszamy na godz. 19.00.
  • Spotkanie Apostolatu Dobrej Śmierci w najbliższy piątek 26 maja. O godz. 17.00 modlitwa wspólnoty i różaniec do siedmiu boleści NMP, a o godz. 18.00 Msza święta. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne w sali domu katechetycznego.
  • Zapraszamy chłopców, którzy przyjęli w tym roku I komunię świętą do zapisywania się na ministrantów. Chętnych zapraszamy dzisiaj po Mszach świętych do zakrystii.