III Niedziela Wielkanocna
30.04.2017

· W przyszłą niedzielę I Komunia św. dzieci kl. III. Pierwsza grupa dzieci przyjmie Jezusa Eucharystycznego na Mszy Świętej o godz. 10.30, a druga grupa na Mszy Świętej o godz. 12.00. Dzieci ustawiają się przed Kaplicą św. Jana Kantego i uroczyście będą wprowadzone do kościoła.

· Od przyszłej niedzieli w kościele św. Jana Kantego dodatkowa msza św. o godz. 9.45.

· Od poniedziałku zapraszamy wszystkich parafian o godz. 18.00 na nabożeństwo majowe połączone ze mszą św.

· Liturgiczne obchody tygodnia:

- we wtorek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

- w środę - 3 maja: Uroczystość NMP Królowej Polski; Msze św. jak w niedziele. Uroczysta msza św. za Ojczyznę o 9.00. Na tej mszy św. będziemy modlić się także w intencji pracowników Grupy Kęty, Spółki Dekret, Alumetalu, Ochrony, Hutnika za przyczyną patrona Solidarności bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

- Przed tą uroczystością w pon., wt. a także środę intencją mszy św. wieczornej będzie prośba do Boga o błogosławieństwo dla Polski naszej Ojczyzny.

- w czwartek, wspomnienie św. Floriana, męczennika.

- w sobotę, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba - po mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca

· W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od 17.00 i piątek od 16.00. Spowiedź dla dzieci, które przystępują po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty , ich rodziców i rodziny w sobotę od godz. 9.00 klasy A, B,C, a od godz. 10.00 klasy D i E.

· Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w I piątek od 9.30. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

· Za tydzień ofiary na tacę przeznaczone są na prace w kościele, szczególnie na odnawianie ołtarzy bocznych i renowację cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

· W zakrystii Rada Parafialna zbiera indywidualne ofiary na ołtarz Bożego Miłosierdzia i renowację cudownej ikony Matki Bożej.

· W poniedziałek zmianka Tajemnic Różańca Świętego. Intencja na miesiąc maj: O błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, odpowiednią pogodę i dobre
urodzaje. Spotkanie Róż: św. Matki Teresy i św. Jana Pawła II w piątek 12 maja o godz.
17.00 w sali Domu Katechetycznego. Prosimy o obecność w celu bliższego
zapoznania się. Spotkania kolejnych róż będą w drugim terminie.

· Strażacy OSP w Kętach zapraszają na „Dzień otwarty”, który odbędzie się 7 maja od godz. 13.00 do 18.00 na terenie remizy. W programie prezentacja pracy strażaka, konkursy i z nagrodami inne atrakcje. Celem imprezy jest zbiórka środków na wyjazd najmłodszych adeptów pożarnictwa na wakacyjny obóz.