XVII Niedziela zwykła
30.07.2017

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek wspomnienie ś. Ignacego z Loyoli
  • We wtorek–. wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Kościół w Polsce ponawia sierpniowy apel o abstynencję. Ci, którzy podejmują szczególne postanowienia, mogą wpisać się do Parafialnej Księgi Trzeźwości i Abstynencji wystawionej przed obrazem Jezu ufam Tobie.
  • w środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia oraz Odpust Porcjunkuli, czyli Matki Bożej Anielskiej, który można zyskać po zwykłymi warunkami w każdym kościele parafialnym, a szczególnie w klasztorach franciszkańskich. Nasi Franciszkanie zapraszają – na sumę odpustową o godz. 12.00 oraz na triduum poprzedzające uroczystości odpustowe. Szczegóły na plakatach.
  • w czwartek - wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera,
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek od godz. 9.30. Zgłoszenia w kancelarii i zakrystii.
  • w sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi nabożeństwem po wieczornej mszy św. o godz. 18.00.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu po mszy św. o godz. 8.00 wyruszy z Hałcnowa diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę.. Zakończenie pielgrzymki 11 sierpnia mszą św. na szczycie Jasnogórskim.
  • Dzisiaj z racji ubiegłotygodniowego wspomnienia św. Krzysztofa po Mszy św. o godz. 9.00 obrzęd poświęcenia samochodów i błogosławieństwo kierowców.
  1. W przyszłą niedzielę odpust na Trzonce ku czci Matki Bożej Śnieżnej. Msza św. o godz. 12.00.
  2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Niedzieli” artykuł o rocznicy kanonizacji św. Jana Kantego i naszych parafialnych uroczystościach. Czasopisma do nabycia w zakrystii.
  3. Za tydzień składka na prace w naszym kościele.