XI Niedziela zwykła
18.06.2017
  • Dziś uroczystością odpustową czcimy Matkę Bożą Pocieszenia w Jej cudownym, kęckim obrazie. Kazania głosi i Sumę Odpustową o godz. 10.30 odprawi ks. dr Szymon Tracz, diecezjalny konserwator zabytków, który nadzorował odnowienie i konserwację obrazu naszej kęckiej Madonny Licznym uczestnictwem w Eucharystii i żarliwą modlitwą wyrażamy wdzięczność Matce Najświętszej za niezliczone łaski, które nam wyprasza.
  • Nabożeństwa czerwcowe połączone ze Mszą świętą codziennie o godz. 18.00
  • W środę po nabożeństwie czerwcowym, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia oraz wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa na Osiedlu przeżywa odpust. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także dzień urodzin św. Jana Kantego, którego 250 rocznicę kanonizacji obchodzimy w tym roku.
  • W tym tygodniu uroczyście kończymy rok szkolny i katechetyczny. W piątek o godz. 8.00 serdecznie zapraszamy dyrekcje szkół, nauczycieli, młodzież, dzieci szkoły podstawowej i gimnazjum na mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny i katechetyczny.
  • Spowiedź św. na zakończenie roku w czwartek od godz. 17.00
  • Ostatni dzień nowenny przed Jubileuszem 250-lecia kanonizacji świętego Jana z Kęt przypada we wtorek 20 czerwca. Serdecznie zapraszamy na mszę świętą o godz. 18.00 którą odprawi i Słowo Boże wygłosi O. Bernard Gwardian Ojców Franciszkanów. Zapraszamy do licznego udziału.
  • Masza święta w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci w piątek o godz. 18.00. Od
    godz. 17.00 modlitwa wspólnoty koronką do Siedmiu Boleści NMP. Po Mszy
    świętej krótkie spotkanie w salce domu katechetycznego. Serdecznie zapraszamy.
  • Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Częstochowy w dniach 6.08.-11.08 br. odbywają się w tym roku w parafiach albo przez stronę internetową. W naszej parafii zapisy będą odbywać się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Szczegóły na plakatach.
  • W sobotę 24 czerwca w Bulowicach odbędzie się Festyn Maltański. Rozpoczęcie o godz. 16.00 Mszą św. w kościele w Bulowicach. Szczegóły na plakacie.
  • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała, a w szczególny sposób dzieciom klas III w strojach komunijnych i tym które sypały kwiaty, służbie liturgicznej, siostrom zakonnym, pocztom sztandarowym, róży różańcowej, tym którzy budowali ołtarze, służbom porządkowym i policji.