I Niedziela Adwentu
27.11.2016
  1. Adwent to okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa Chrystusa.
  2. Zapraszamy dorosłych na Roraty codziennie na godz. 6.30. Natomiast wszystkie dzieci i młodzież na godz. 18.00. Niech ta wieczorna pora będzie dla nas okazją do liczniejszego udziału całych rodzin w liturgii adwentowej. Światłem lampionów przygotujmy drogę dla przychodzącego Pana.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  4. – w środę święto św. Andrzeja apostoła oraz Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona ze mszą św. wieczorną.

–w piątek wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana

–w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

W przyszłą niedzielę św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. Msza św. dziękczynno - błagalna w intencji górników i ich rodzin oraz za zmarłych górników o godz. 9.00. W tym dniu siostra Barbara, zakrystianka obchodzi swoje imieniny. Składamy jej najlepsze życzenia: wielu łask Bożych i opieki świętej Patronki.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00. Dodatkowa msza św. w piątek o godz. 16.45. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek od godz. 9.30.
  6. W I sobotę miesiąca po Mszy świętej wieczornej tradycyjne czuwanie modlitewne w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
  7. Spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia w czwartek przed Wigilią, tj. 22 grudnia.
  8. Od dzisiaj będzie można włączyć się w ogólnopolską akcję wigilijnej pomocy dzieciom „Caritas”. W kiosku pod wieżą rozprowadzane są świece, za które składamy ofiary przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym. Ofiara za świecę wynosi nie mniej niż 7 zł i tworzy ogólnopolski, diecezjalny i parafialny fundusz wigilijnej pomocy dzieciom.
  9. Po raz kolejny w Kętach kilkunastu młodych ludzi postanowiło podjąć inicjatywę mądrego pomagania w ramach projektu Szlachetna Paczka. Jego celem jest świąteczna pomoc skierowana do rodzin wielodzietnych, rodzin z osobami niepełnosprawnymi, osób starszych i samotnych. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl otwarta została baza rodzin. W zakładce Rejon Kęty można zapoznać się z historią konkretnej rodziny i jej potrzebami. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, aby z rodziną, gronem znajomych czy kolegów z pracy zechcieli podjąć trud BYCIA DARCZYŃCĄ.
  10. Z radością informujemy, że w naszej parafii powstały 2 nowe Róże Różańcowe, którym będą patronować św. Jan Kanty i św. Matka Teresa z Kalkuty. Trzecia Róża jest nadal otwarta, brakuje do niej 11 osób a jej patronem będzie św. Jan Paweł II. Zapraszamy do zakrystii lub kancelarii aby zapisać się do żywego różańca. Bardzo dziękujemy Pani Anecie, która podjęła się trudu apostolstwa w dziele różańca i zorganizowała Różę Małżeństw - Bóg zapłać za to dzieło!. Wszystkich, którzy zapisali się do Żywego Różańca prosimy, aby w zakrystii odpisali sobie kolejne tajemnice różańca na poszczególne miesiące. Modlitwę w różach według kolejnych tajemnic rozpoczynamy od grudnia. Intencja Żywego Różańca na grudzień: O
    BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA CAŁEJ NASZEJ PARAFII.
    2. ZBIÓRKA WSZYSTKICH MINISTRANTÓW, LEKTORÓW I KANDYDATÓW w środę po wieczornej Mszy świętej. Obecność obowiązkowa w związku z ustalaniem planu odwiedzin kolędowych.
  11. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na prace w naszym kościele, szczególnie na odnowienie bocznego ołtarza. Koszt tych prac to 40 tys. zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną duchowo i materialnie.