XXXI Niedziela zwykła

5.11.2017

Dziś z racji I niedzieli miesiąca zamiast kazania adoracja Najświętszego Sakramentu

· Codziennie do końca listopada po Mszy św. wieczornej wypominki i dziesiątek różańca za zmarłych. W każdą I niedzielę miesiąca o godz. 18.00 msza św. za dusze zmarłych wypominanych w naszym kościele.

W tym tygodniu:

· W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w formie poszerzonej. O godz. 17.00 dwie części Różańca /radosna i tajemnice światła/ po nich Msza św. z modlitwami nowenny, a następnie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem kolejne dwie części /bolesna i chwalebna/ połączone z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym. Sakramentem..

· W czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest Matką i Głową wszystkich kościołów i katedrą biskupa Rzymu. Po wieczornej Mszy św.. zapraszamy na wieczór uwielbienia prowadzony przez wspólnotę modlitewną WNiM .

· W piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dra Kościoła.

· W sobotę wspominamy św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych o godz. 9.00 w kościele na Osiedlu, poprzedzona Marszem dla Polski organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Morskie – Gospodarcze im. Eugeniusza Kwiatkowskiego /program na plakacie/. Msza św. w intencji Ojczyzny w naszej parafii - o godz. 18.00. Po mszy św. zapraszamy. na krótki montaż poetycko -muzyczny w intencji Ojczyzny prowadzony przez Grupę Apostolską.

· W przyszłą niedzielę przypada dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.

· W każdą niedzielę o godz. 10.30 msza św. ze szczególnym błogosławieństwem dzieci.

· Od 5 listopada wizerunek Matki Bożej Pompejańskiej będzie nawiedzał rodziny, które wyrażą chęć przyjęcia obrazu. .Czas nawiedzenia jest okazją do wspólnej modlitwy w rodzinach za siebie, bliskich, ojczyznę i cały świat. .Zapisy osób chcących przyjąć obraz Matki Bożej Pompejańskiej będą dokonywane w zakrystii. 2 grudnia organizowany jest wyjazd do sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu k/ Skoczowa na
XV Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko - Żywieckiej. Rozpoczęcie o godz. 9.00, zakończenie o godz. 15.15. Osoby chce wziąć udział w tym wydarzeniu prosimy o zapisywanie się w zakrystii,

· Dziś przed kościołem zbierane są podpisy z poparciem dla inicjatywy ustawodawczej zmierzającej do ustanowienia zakazu zabijania nienarodzonych dzieci z wadami genetycznymi. /szczegółowe ogłoszenie według uznania/.

· W niedzielę 19 listopada zapraszamy na wyjazd do teatru w Cieszynie na spektakl: ”Gość Oczekiwany”. Wyjazd z parkingu koło Kościoła o godz. 14. 15. Koszt 40 złotych. Zapisy do końca tygodnia .

· Dzisiaj comiesięczna składka przeznaczona na prace w naszym kościele. . W zakrystii Parafialna Rada Duszpasterska zbiera indywidualne ofiary na odnowienie i konserwację ołtarza głównego w kościele św. Jana Kantego, zapisując ofiarodawców do księgi pamiątkowej. Koszt tych prac to 200 tysięcy złotych, z czego połowę pokrywa Ministerstwo Kultury, a druga połowa /100 tysięcy złotych/ to wkład parafii.