Parafia pw. św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach

Uroczystość Najświętszej Trójcy
11.06.2017
 1. Dziś kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. Nabożeństwa czerwcowe połączone ze Mszą św. codziennie o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Kazania wygłosi i Sumę Odpustową o godz. 10.30 odprawi ks. dr Szymon Tracz, diecezjalny konserwator zabytków, który nadzorował odnowienie i konserwację obrazu naszej kęckiej Madonny.
 4. We wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w formie poszerzonej / jest to II środa miesiąca/ oraz wspomnienie bł. Michała Kozala bpa i męczennika.
 6. Czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, oraz Msza św. o 10.30 po której wyruszy z naszego kościoła PROCESJA EUCHARYSTYCZNA do czterech ołtarzy. I ołtarz na ul. Mickiewic za naprzeciw kościoła, następnie przez Rynek, ul. Królickiego i ul. Matki Łępickiej przejdziemy do II ołtarza przed Klasztorem ss. Klarysek. III ołtarz utworzą dzieci rocznicowe przy figurze św. Jana Kantego na Rynku /tzw. żywy ołtarz/. Z Rynku procesja kieruje się do IV ołtarza przy Kaplicy św. Jana Kantego gdzie będzie zakończenie procesji. Msze św. popołudniowe w naszym kościele: po zakończeniu procesji - około godz. 12.00 i wieczorem o 18.00.
 7. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie poczty sztandarowe, chór, służbę liturgiczną ołtarza, dzieci klas III w strojach komunijnych oraz dzieci przedszkolne, dzieci z klas I i II do sypania kwiatów, a mieszkańców prosimy o udekorowanie okien motywami religijnymi, szczególnie na trasie procesji. Przez udział w procesji składamy publiczne świadectwo wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.
 8. Policję, Straż Miejską i Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie ruchu, przygotowanie objazdów i pomoc w bezpiecznym przejściu procesji.
 9. Próba sypania kwiatków przed Bożym Ciałem w środę o godz. 18.30.
 10. Przez cały tydzień trwać będzie Oktawa Bożego Ciała, w czasie której codziennie po mszy św. wieczornej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
 11. W piątek oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Po litanii do NSPJ koronka do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 jest Msza św. z modlitwą w intencji osób i rodzin, które przyjęły obraz Pana Jezusa Miłosiernego.
 12. W sobotę św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
 13. W sobotę - 17 czerwca w godz. od 10.00 do 15.00 Dzień Skupienia dla Wspólnoty św. Anny, modlącej się za kapłanów i „Margaretek”. Przypomnijmy, że każdy członek wspólnoty, podejmuje w wyznaczonym dniu jeden raz w miesiącu szczególną modlitwę i post, ofiaruje udział we Mszy Świętej i Komunię Świętą w intencji kapłanów i Kościoła Świętego. Zapraszamy członków i wszystkich pragnących włączyć się do Wspólnoty. Szczegółowy plan spotkania na stronie internetowej parafii.

DZIEŃ SKUPIENIA

Wspólnoty Świętej Anny I „Margaretek””
w kościele św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach
w dniu 17.06.2017

 1. Program dnia:
 2. 9.30 – powitanie uczestników
 3. 9.40 – Msza Święta
 4. 10.40 – Droga Krzyżowa
 5. 11.20 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu,
  Nabożeństwo Pokutne
 6. 12.30 – Przerwa na kawę i herbatkę
 7. 13.15 – Różaniec
 8. 13.50 – Modlitwy za kapłanów
 9. 14.10 – Różaniec – ciąg dalszy
 10. 14.40 – Modlitwy różne
 11. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia,
 12. 15.20 – Zakończenie – indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.