XIII Niedziela zwykła
2.07.2017

1. Z racji I niedzieli miesiąca zamiast kazania adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Od dzisiejszej niedzieli na czas wakacji dodatkowa Msza św. o godz. 20.00.
  3. Kancelaria w czasie wakacji czynna w dni powszednie od godz. 8.00 do 9.00.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• w poniedziałek św. Tomasza, apostoła
  • środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z Eucharystią
  • w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w sobotę św. Jana z Dukli, prezbitera
  • w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca
  • spowiedź w piątek od godz. 16.30.
  • odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek od godz. 9.30. Zgłoszenia w kancelarii i zakrystii.
  • W sobotę 1 lipca nastąpiła zmiana Tajemnic Różańca Świętego, INTENCJA na bieżący miesiąc: za chorych i tych którzy się nimi opiekują.
  1. Diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 6-11 sierpnia. Zapisy i informacje w kancelarii lub w księgarni katolickiej na Rynku.
  2. Dziś ofiary na tacę przeznaczone na prace w naszym kościele. Na 250-lecie kanonizacji św. Jana Kantego ufundowany został przez ks. Roberta Niedzielę obraz naszego świętego Rodaka, umieszczony w prezbiterium. W dalszym ciągu trwa konserwacja i renowacja ołtarzy w nawach bocznych, obecnie ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa i ołtarza Matki Bożej Różańcowej. W zakrystii Rada Parafialna zbiera ofiary indywidualne na ołtarz Bożego Miłosierdzia. Z potrzebnych 130 tys. zebraliśmy dotąd 123 tys. 670 zł. Rada Parafialna zbiera także ofiary na pokrycie kosztów renowacji cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Niech Bóg wynagrodzi wszelki dar złożony na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.