III Niedziela Wielkiego Postu
19.03.2017 r.

· Po gruntownej renowacji i konserwacji powrócił do naszej świątyni łaskami słynący obraz Matki Bożej Pocieszenia. Nie tylko zakonserwowano deski na których obraz został wykonany, lecz, co ważne, przywrócono oryginalne kolory i odrestaurowano liczne detale – te bowiem elementy w kolejnych konserwacjach ulegały zatraceniu. Teraz obraz jest taki, jak go widział św. Jan Kanty.

· Dziękujemy Bogu za obecność Matki Najświętszej w jej cudownym wizerunku, który od połowy XV wieku cieszy się szczególną czcią wiernych Kęt i całego Podbeskidzia. Niech ten odnowiony wizerunek zachęca nas do jeszcze bardziej gorliwego naśladowania Maryi i przedstawiania Bogu za Jej pośrednictwem naszych próśb.

· Dziś o godz. 16.15 Droga Krzyżowa, a o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na Gorzkich Żalach przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

· Jutro przeniesiona z dnia dzisiejszego: Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

· W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona ze Mszą św. o godz.18.00.

· W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i starszych o godz. 17.00.

· W sobotę - 25 marca - Uroczystość Zwiastowania PańskiegoDZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA, W piątek o 17.00 Droga Krzyżowa w intencji obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, a w sobotę - o godz. 18.00 Msza św. z celebracją przyrzeczenia Duchowej Adopcji, poprzedzona różańcem.

· W Uroczystość Zwiastowania przypada XXV rocznica utworzenia Diecezji Bielsko Żywieckiej. Uroczystości jubileuszowe rozpoczną się o godzinie 10:00 Mszą świętą celebrowaną w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla.

· Nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne, w ramach których będą nauki rekolekcyjne dla młodzieży szkół średnich i naszego Gimnazjum oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej odbędą się od 2 do 6 kwietnia. W czwartek - 6 kwietnia będzie u nas wielkopostna spowiedź parafialna.

· Ks. Władysław organizuje wyjazd do teatru w Cieszynie na Mekę Pańską 6.04 koszt 40 zł. Chętni proszeni są o zapisanie się w zakrystii.

· Kolejny dzień nowenny przed Jubileuszem 250-lecia kanonizacji św. Jana z Kęt
wypada jutro, tj. w poniedziałek 20 marca. Zapraszamy całe rodziny na mszę św. o godz. 18.00. W tym dniu przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa,
który patronuje rodzinom, zwłaszcza ojcom. Zaplanujmy już dzisiaj udział w
tej Mszy świętej.

· Burmistrz Gminy Kęty ogłasza zebranie mieszkańców Starego Miasta 21 marca o 17.00 w Domu Kultury.

· W kiosku pod wieżą można nabyć baranki paschalne, z których dochód przeznaczony jest na caritasowski fundusz pomocy potrzebującym.