XXX Niedziela zwykła
29.10.2017 r.
  • Dzisiaj w naszej parafii odpust ku czci bł. Celiny Borzęckiej, której sarkofag z jej doczesnymi szczątkami znajduje się w naszym kościele połączony z 10 rocznicą jej beatyfikacji. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi bp Aleksander Kaszkiewicz z diecezji grodzieńskiej na Białorusi.
  • Dziś ostatnia msza św. niedzielna o godz. 9.45 w kościele św. Jana Kantego /odprawiana jest od początku maja do końca października/.
  • Przez cały rok odprawiane są w Kościele św. Jana Kantego msze św. łacińskie w I niedzielę miesiąca o godz. 11.30.
  • We wtorek zakończenie październikowych nabożeństw różańcowych.
  • W środę - 1 listopada, obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi ukazuje drogę, która do świętości prowadzi.
  • Msze św. wg porządku niedzielnego, Jak co roku o godz. 14.30 na cmentarzu Msza św. koncelebrowana z kazaniem i procesja żałobna z wypominkami.
  • W środę Dzień Zaduszny – czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 w kościele oraz na cmentarzu Msza św. z procesją wypominkową po alejach cmentarnych o godz. 8.30.

Aby wspomóc dusze czyśćcowe modlimy się za zmarłych, uczestniczymy we Mszach św. i zyskujemy odpusty za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca św. , przyjęcie Komunii św. po dobrej spowiedzi i odrzucenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Od 1 do 8 listopada taki odpust można zyskać pod tymi samymi warunkami także przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

• Na wspominki za zmarłych przyjmujemy dziś w zakrystii i kancelarii po każdej Mszy św., a we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny także na cmentarzu. Przyozdabiając groby naszych bliskich, pamiętajmy o oczekiwanej pomocy duchowej, której możemy im udzielić przez Mszę św., odpusty, modlitwę i dobre uczynki ofiarowane za nich.
  • Codziennie przez cały listopad po mszy św. wieczornej wypominki i dziesiątek różańca za zmarłych. W intencji wszystkich dusz wypominanych w naszym kościele odprawiamy przez cały rok mszę św. w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 18.00.
  • W każdą niedzielę o godz. 10.30 msza św. ze szczególnym błogosławieństwem dzieci.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od g. 17.30 i piątek od godz. 16.00. W piątek o godz. 16.45 dodatkowa msza św. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek od godz. 9.30. Zgłoszenia w kancelarii lub w zakrystii.
  • W sobotę po mszy św. wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Sercu NMP i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00. W tym dniu wspominamy także św. Karola Boromeusza, bpa.
  • Za tydzień pod wieżą zbierane będą podpisy z poparciem dla inicjatywy ustawodawczej zmierzającej do ustanowienia zakazu zabijania nienarodzonych dzieci z wadami genetycznymi.
  • Podczas kwesty w dniu 15 października 2017 r. z racji jubileuszu 250-lecia kanonizacji św. Jana z Kęt zebraliśmy 14.237 złotych. Za złożone ofiary przy okazji zakupu ciasta i pamiątek z serca Bóg zapłać. Zebrana kwota jest cegiełką na ołtarz w kościele św. Jana Kantego.
    W zakrystii Parafialna Rada Duszpasterska zbiera indywidualne ofiary na odnowienie i konserwację ołtarza, zapisując ofiarodawców do księgi pamiątkowej. Koszt tych prac to 200 tysięcy złotych z czego połowę pokrywa Ministerstwo Kultury, a druga połowa (100 tysięcy złotych) to wkład parafii.
  • W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone są na prace w naszym kościele i na prace w kościele św. Jana Kantego.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn 4 listopada na Narodową pielgrzymkę mężczyzn na Jasną Górę "Męskie oblężenie Jasnej Góry - mężczyźni u tronu Królowej" Z parafii Wilamowice będzie organizowany wyjazd o godz. 6.30 z parkingu przy kościele w Wilamowicach, w Kętach o godz 6.15 z parkingu kościelnego Chętnych proszę o zapisy w zakrystii do 29 października. Przy zapisie proszę o nr TELEFONU KONTAKTOWEGO, oraz nr PESEL do ubezpieczenia, koszt 35zł uiszczamy przy zapisie. Powrót do Wilamowic ok. 21. konferencje i męskie uwielbienie będzie w auli Kordeckiego, Eucharystia w bazylice. Więcej szczegółów na plakacie pod chórem i pod nr tel 604-729-692 –Piotr.

Kobiety zmobilizujcie mężczyzn na spotkanie z Najczulszą Matką - Maryją

program:

Część 1: Sala Ojca Kordeckiego

10.00 – Męskie uwielbienie, sala Ojca Kordeckiego

10.30 – Wprowadzenie – Abp Zbigniew Stankiewicz

10:45 – Wykład I, J. Pulikowski

11.25 – Męskie uwielbienie

11.40 – Wykład II, M. Guzewicz

12.20 – Przerwa

12:35 – Wykład III, Stanisław Sławiński

13:15 – ogłoszenia

13:20 – Przerwa + czas na posiłek, spowiedź, zwiedzanie