UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20.11.2016

Dzisiaj dokonujemy Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Po każdej mszy św. odmawiamy Jubileuszowy Akt, a na mszy św. o godz. 12.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem szczególnie uroczyście przyjmiemy Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

W dniu dzisiejszym kończy się w Kościele Święty Rok Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje życie. Rok Miłosierdzia przypomniał nam, że ramiona miłosiernego Ojca są ciągle otwarte, a Jego miłosierna miłość niewyczerpana.

· Codziennie do końca listopada po Mszy św. wieczornej wypominki i dziesiątek różańca za zmarłych. W każdą I niedzielę miesiąca o godz. 18.00. Msza św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele.

W tym tygodniu:

· jutro 21 listopada - wspomnienie Ofiarowania NMP. Jest to także dzień imienin ks. bpa Janusza Zimniaka, którego polecamy szczególnej modlitwie.

· We wtorek wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego. Z tej racji polecamy modlitwie s. Organistkę i nasz Chór Świętojański.

· W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z Eucharystią o godz. 18.00

· W czwartek wspomnienie świętych męczenników Adrzeja Dung-Lanc, kapłana i Towarzyszy.

· W piątek wspominamy św. Katarzynę Aleksandryjską, Patronkę naszego Kościoła i Patronkę kolejarzy. Przyjdźmy w tym dniu liczniej na Mszę św. o godz. 18.00 i wspomnijmy naszą patronkę w osobistych modlitwach.

· W przyszłą niedzielę Adwentem rozpoczniemy nowy rok liturgiczny.. Zapraszamy dorosłych na Roraty codziennie na godz. 6.30. Natomiast wszystkie dzieci i młodzież na godz. 18.00. Niech ta wieczorna pora będzie dla nas okazją do liczniejszego udziału całych rodzin w liturgii adwentowej. Światłem lampionów przygotujmy drogę dla przychodzącego Pana.

· Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla do puszek przed kościołem zbierane są ofiary dla prześladowanych chrześcijan, zwłaszcza w Iraku i Syrii. Bóg zapłać za każdy dar.

· Do rodzin naszej parafii Siostra Organistka roznosi będzie poświęcone opłatki na stół wigilijny.