II Niedziela Adwentu
4.XII.2016

l Ze względu na czytany dzisiaj list pasterski na Jubileusz 25-lecia Diecezji, adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z dzisiejszej I niedzieli miesiąca przenosimy na przyszłą niedzielę.

l Roraty codziennie o godz. 6.30 i 18.00. Zapraszamy dorosłych a szczególnie dzieci z lampionami i młodzież.

l Dziś z okazji wspomnienia św. Barbary, o godz. 9.00 Msza św. w intencji górników i ich rodzin oraz za zmarłych górników.

l We wtorek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

l W środę wspomnienie św. Ambrożego bpa i dra Kościoła, oraz nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w formie poszerzonej /jest to II środa miesiąca/.

l W czwartek8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00.

l Tradycyjnie już, w drugi czwartek miesiąca zapraszamy na uwielbienie po wieczornej Mszy św.. Można przyprowadzić rodzinę, przyjaciół i wszystkich znajomych, którym miłe jest spotkanie z Jezusem.

l W przyszłą niedzielę przypada XXIV rocznica śmierci ks. prał. Ferdynanda Bochaczyka, którego polecamy szczególnej modlitwie.

l Spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia w czwartek przed Wigilią, tj. 22 grudnia.

l Zapraszamy do włączenia się w Akcję wigilijnej pomocy dzieciom „Caritas”. W kiosku pod wieżą rozprowadzane są świece, za które składamy ofiary przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym. Ofiara za świecę wynosi nie mniej niż 7 zł i tworzy ogólnopolski, diecezjalny i parafialny fundusz wigilijnej pomocy dzieciom.

l Róża Żywego Różańca której patronuje św. Jan Paweł II już istnieje! Bardzo
dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do wspólnej
modlitwy. Ideą Żywego Różańca jest modlitwa 20 osób w poszczególnej róży,
którzy w ciągu dnia rozważają wszystkie tajemnice różańca. Każda osoba modli się jedną tajemnicą - jedną dziesiątką różańca. Kolejna Róża, która powstaje to potęga żywej modlitwy w parafii. Jako, że zgłaszają się kolejne osoby to powołana została 5-ta róża, której będzie patronować św. Siostra Faustyna. Zapraszamy, aby w zakrystii wpisywać się na listę.

Rekolekcje Nowe Życie w naszej parafii – jako adwentowa propozycja przygotowania się na przyjście Jezusa

Rekolekcje Nowe Życie to weekend spotkania z realnie działającym Bogiem, spojrzenia razem z Nim na Twoje życie i zyskanie nowych perspektyw i możliwości. Czy je potem wybierzesz i podejmiesz, zależy tylko od Ciebie. Twój Stwórca czeka na Ciebie nieustannie.

Czas adwentu, czas oczekiwania i tęsknoty to idealny moment aby podarować sobie trzy dni, które mają siłę zmiany.

Rekolekcje zawierają odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Jednym słowem jest skierowany do wszystkich dorosłych ludzi.

Na rekolekcje Nowe Życie zaprasza Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea już w najbliższy weekend tj. 9 – 11.12.2016 r. w naszym parafialnym Kościele w salkach katechetycznych.

Koszt rekolekcji to 60 zł, które zapewnią ciepłe posiłki, kawę, herbatę
i słodkie poczęstunki. Zapisy pod wskazanymi na plakacie i ulotkach numerami telefonów. Liczba miejsc jest ograniczona.

Poniżej przytoczymy świadectwo jednej z uczestniczek.

Dzisiaj postanowiłam podzielić się z Wami tym momentem ,
w którym mogę śmiało powiedzieć drugi raz się urodziłam. Trzy dni, które przywróciły mi właściwe proporcje i od których zaczęła się moja przemiana. Jestem mamą, żoną, córką, moje życie zabrnęło w punkt, w którym biegałam jak trybik, zapętlona we własne kompleksy, we własne zniewolenia, i ukryte nałogi. Sfrustrowana, zdołowana, wiecznie z czegoś niezadowolona i wydająca negatywne opinie na każdy temat. Wiadomym, jest, że każdemu człowiekowi, któremu nic się nie podoba, który spędza życie na narzekaniu nie jest dobrze. I mnie także nie było. Było mi na przemian nudno i ociężale. Miałam na szczęście dość siły aby chcieć to zmienić. Zafundowałam sobie swoje duchowe SPA, którym były Rekolekcje Nowe Życie. Jestem pewna, że ta konkretna decyzja pójścia na te rekolekcje zapewniła mi odnowę mojej duszy, mojego serca i wreszcie mojego życia. Od tego czasu tak wiele się zmieniło, że trudno wszystko zmieścić w krótkiej opowieści. Najważniejsza zmiana to ta, że nie jestem już ani zniewolona ani zakłamana ani zakompleksiała. Mój dom jest radosny bo w nim mieszka żywy Pan Bóg i jest wartością najwyższą. Zapraszam abyście podarowali sobie ten czas. . Matka Boża powiedziała: "Gdybyście wiedzieli jak bardzo Was mój syn kocha, płakalibyście ze szczęścia" nie wiem ile razy płakałam ze szczęścia.

Zapraszam serdecznie Bożena