VIII Niedziela zwykła
26.02.2017
  • Dziś, jutro i we wtorek z racji tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa po południu w godz. od 15.oo do 18.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież i starszych do naszej świątyni na chwilę serdecznej modlitwy.
  • Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania abstynencji w duchu wynagrodzenia za grzech pijaństwa i zapisywanie się do Księgi Trzeźwości, która znajduje się na bocznym ołtarzu.
  • W środę - 1 marca - przypada Popielec. Wraz z całym kościołem rozpoczynamy Wielki Post. Przez rozważanie Męki Pańskiej, uczestnictwo w Gorzkich Żalach, uczynki pokutne i wstrzemięźliwość wielkopostną bliższą staje się nam tajemnica Krzyża i Zmartwychwstania. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6,30, 7.oo, 8.30, 10.oo, 16.oo i 18.oo W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, to znaczy można spożyć tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście ścisłym osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia.
  • W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i starszych o godz. 17.00. W niedzielę droga krzyżowa o godz. 16.00. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
  • W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca – spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych w piątek od 9.30. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.
  • W sobotę po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi
  • W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • Intencja dla Żywego Różańca na miesiąc marzec: "o nawrócenie grzeszników".
  • Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy od 2 do 6 kwietnia.
  • Spowiedź wielkopostna – 6 kwietnia.
  • Caritas Diecezji wraz z Dyrekcją szkoły w Witkowicach i Dyrekcją Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach organizuje Turniej Piłki Halowej 4 marca w godz. 9.30-15.00. Dochód z turnieju przeznaczony jest na rehabilitację osób niepełnosprawnych.
  • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na prace renowacyjne w naszym kościele. Bóg zapłać za każdy dar złożony na ten cel.