XIX Niedziela zwykła
13.08.2017

· Dziś w Kalwarii Zebrzydowskiej uroczystość Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Msze św. wg porządku wakacyjnego.

· Jutro Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Msza św. w Auschwitz przy Bloku Śmierci o godz. 10.30

· We wtorek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. O godz. 9.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji Dnia Wojska Polskiego i rocznicy Cudu nad Wisłą. Tradycyjnie poświęcamy wianki i zioła. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 11 30. i we wtorek o godz. 12.00 siostry Zmartwychwstanki będą składać śluby zakonne wieczyste i czasowe. Otoczmy je szczególną modlitwą. W tym czasie we wtorek o godz. 12.00 w kaplicy św. Jana Kantego będzie równolegle odprawiana Msza św. z intencją parafialną.

· W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z Eucharystią.

· W czwartek wspominamy św. Jacka, kapłana.

· W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca - o godz. 18.00 Msza św. o Miłosierdziu Bożym oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy szczególnie te rodziny które nawiedził obraz Jezusa Miłosiernego

· 15 sierpnia w ogrodach klasztoru Braci Mniejszych odbędzie się XI Festyn Franciszkański. Początek o godz. 14.00. Szczegóły na plakatach ,

· Za 3 tygodnie tj. w piątek - 8 września – w święto Narodzenia NMP, po Mszy św. o godz. 15.00 wyruszy z naszego kościoła XXIII piesza pielgrzymka z Kęt do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nocleg w Zagórniku. Do Kalwarii przybywamy w sobotę 9 września w godzinach wieczornych. Serdecznie zapraszamy wszystkich na ten piękny szlak pielgrzymi.