Uroczystość Wniebowstąpienie Pańskiego
28.05.2017

Pan Jezus wstępuje do chwały niebieskiej, ale posyła nam Ducha Świętego i pozostaje z nami aż do skończenia świata, szczególnie w swoim Słowie i Eucharystii.

Liturgiczne obchody tygodnia:

1. w poniedziałek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  2. we wtorek św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona diecezji. Diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca. O godzinie 10.30 z kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła wyruszy procesja pod Krzyż Papieski na Kaplicówce, gdzie godz. 11.00 będzie sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla.
  3. w środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatnia majówka połączona z nowenną do Matki Bożej Pocieszenia.
  4. ­ w czwartek św. Justyna, męczennika. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa oraz modlimy się za wszystkie dzieci z racji przypadającego w tym dniu ich święta.
  5. w sobotę świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  6. w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek od 17.30 i w piątek od 16.00. Msza szkolna dla dzieci o godz. 16.45.
  8. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek od godz. 9.30.
  9. W sobotę nabożeństwem pierwszosobotnim czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  10. W przyszłą niedzielę w Kościele św. Jana Kantego od godz. 12.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach wieczystej adoracji, która odbywa się codziennie w innym kościele naszej diecezji. Prosimy indywidualne osoby lub wspólnoty o wpisanie się na listę w zakrystii na wyznaczone godziny, aby zapewnić ciągłość adoracji. Już dziś zaplanujmy chwilę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w miejscu narodzin naszego wielkiego rodaka.
  11. W czwartek 1 czerwca następuje zmianka tajemnic różańca świętego. Intencja na miesiąc czerwiec: O błogosławieństwo Boże dla rodzin wielodzietnych. Dziękujemy wszystkim, którzy życzliwie odpowiedzieli na akcję żywego różańca "Moja róża wokół kościoła" i przynieśli sadzonki róż.
  12. Kolejne spotkanie Róż różańcowych : św. Jana Kantego, św. Rity, św. Józefa i św. S. Faustyny będzie w piątek 9 czerwca o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  13. Trwają zapisy do Służby liturgicznej. Chłopców, którzy chcą być
    ministrantami zapraszamy do zakrystii po Mszach świętych.
  14. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 w Kętach serdecznie zapraszają dzisiaj na IX Piknik Rodzinny, który odbędzie się na stadionie „Hejnał”. Szczegóły na plakacie.
  15. Dyrektor Zespołu Nr 9 Szkół im. M. Dąbrowskiej przypomina, że trwa nabór do klas pierwszych o profilach: językowo-biznesowym, filmowym z komunikacją społeczną i humanistyczno-teatralnym. Gimnazjaliści, którzy chcą uczyć się w "Dąbrowskiej", powinni wybrać szkołę w pierwszym wyborze.
  16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego, w którym m. in. o tym: Czego mogą nas nauczyć mali mistycy z Fatimy 10-letnia Hiacynta i 11-letni Franciszek?
  17. Są jeszcze wolne miejsca pielgrzymką do Lichenia, Częstochowy i Kalisza. Zapisy w zakrystii.
  18. We wtorek do godz. 7.00 „Komax” zbiera odpady wielkogabarytowe, chemikalia i sprzęt elektroniczny
  19. Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na kościół Opatrzności Bożej w Warszawie.
  20. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na prace w naszym kościele. Obecnie trwa odnawianie bocznych ołtarzy.