Parafia pw. św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
4.02.2018

· Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

· Dziś o godz. 16.00 Droga Krzyżowa, a o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na Gorzkich Żalach przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

· W każdą niedzielę po mszy św. o 10.30 błogosławieństwo małych dzieci.

· Cotygodniowa nowenna po mszy św. wieczornej: we wtorek do św. Jana Pawła II, w środę do Matki Bożej Pocieszenia, a w czwartek do św. Jana Kantego.

· Tradycyjnie już, w drugi czwartek miesiąca zapraszamy na uwielbienie po wieczornej Mszy św.. Można przyprowadzić rodzinę, przyjaciół i wszystkich znajomych, którzy pragną uwielbiać Jezusa.

· W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i starszych o godz. 17.00.

· Nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne, w ramach których będą nauki rekolekcyjne dla młodzieży szkół średnich i naszego Gimnazjum oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej odbędą się od 18 do 22 marca. W czwartek - 22 marca będzie u nas wielkopostna spowiedź parafialna.

· Ks. Władysław organizuje wyjazd do teatru w Cieszynie na spektakl Męka Pańska. .Wyjazd w piątek - 16.03 o godz. 15.30 . Zapisy w zakrystii.

· W środę, 14 marca br., w godz. 9.00 - 13.30, w kościele NSPJ na Osiedlu odbędą się rekolekcje dla młodzieży uczęszczającej do kęckich szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem: "Duchowa rEwolucja - Nie zmarnuj życia". Konferencje wygłosi paulin o. Michał Legan, śpiew - zespół "Overcome", a swoim świadectwem podzielą się BĘSIU i RYMcerze. Młodzież w tym dniu będzie miała wolne od zajęć w szkole. Gorąco zapraszamy młodzież na to spotkanie, a wszystkich prosimy o modlitwę w intencji młodzieży.

· W tym roku po raz drugi z Kęt wyruszy EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA, która rozpocznie się w piątek, 23 marca po Mszy świętej o godz. 18.00 w kościele Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa na Podlesiu. EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA polega na przejściu wybranej, 26 lub 40-kilometrowej trasy, nocą i w modlitwie. Osoby, które chcą być uczestnikami EDK, mogą się zapisywać na stronie internetowej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej www.edk.org.pl

· W dniach od 12 do 23 marca 2018 roku w Publicznym Przedszkolu Sióstr Zmartwychwstanek w Kętach będzie odbywać się nabór dzieci na rok szkolny 2018/2019. Kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola można pobrać w palcówce od poniedziałku 12 marca do piątku 23 marca włącznie w godzinach od 7.00 do 16.00. Wypełnione i podpisane dokumenty można składać u dyrektora przedszkola od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00-12.00 i 14.00-16.00.

· W kiosku pod wieżą można nabyć baranki paschalne, z których dochód przeznaczony jest na caritasowski fundusz pomocy potrzebującym.

· Dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace konserwatorskie w naszej świątyni, a także na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. W zakrystii Rada Parafialna zbiera ofiary na odnowienie głównego ołtarza w kościele św. Jana Kantego. Bóg zapłać !