V Niedziela zwykła
5.02.2017
  • · Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

· W poniedziałek św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników

· W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w formie poszerzonej. O godz. 17.00 dwie części Różańca /radosna i tajemnice światła/ po nich Msza św. z modlitwami nowenny, a następnie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem kolejne dwie części /bolesna i chwalebna/ i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

· W czwartek nasza parafia podejmuje dzień adoracji wieczystej, którą od 2012 r. przeżywają poszczególne parafie naszej diecezji. Zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież i starszych do naszej świątyni w godz. od 12.00 – 18.00 na chwilę serdecznej modlitwy. W modlitwie w szczególny sposób polecajmy Jezusowi naszą Diecezję.

· Tradycyjnie już, w drugi czwartek miesiąca zapraszamy na uwielbienie po wieczornej Mszy św.. Można przyprowadzić rodzinę, przyjaciół i wszystkich znajomych, którym miłe jest spotkanie z Jezusem.

· W piątek św. Scholastyki, dziewicy

· W sobotę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. Za odwiedzenie w tym dniu w imię Chrystusa chorego brata lub siostry można zyskać odpust zupełny.

· Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej i na prace w naszym kościele. Zimą duże sumy pochłania ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. Przy niskich temperaturach rachunki za gaz to około 10 tys. złotych miesięcznie, Najbliższe inwestycje, to spłacenie ołtarza Miłosierdzia Bożego /około 20 tys. zł./, odnowienie ołtarza Świętej Rodziny w nawie bocznej /40 tys. zł./, a przede wszystkim renowacja i konserwacja cudownego wizerunku Matki Bożej Pocieszenia /koszt 40 tys. zł./.

Bóg zapłać za każdy dar złożony na ten cel.