XXX Niedziela zwykła
23.10.2016

v Dziś odpust parafialny ku czci Św. Jana Kantego, naszego świętego Rodaka i Patrona Miasta. Odpustowe Słowo Boże głosi i sumę odpustową odprawi ks. dr Marek Studenski, wikariusz generalny naszej diecezji i Dyrektor Wydziału Katechetycznego. Po sumie procesja z relikwiami Świętego na kęcki Rynek.

v Tradycyjnie z odpustem św. Jana Kantego związany jest Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo” i Jarmak Świętojański.

v W przyszłą niedzielę odpust ku czci bł. Celiny Borzęckiej, połączony ze 125 rocznicą powstania Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. bp Roman Pindel.

v Przed nami ostatni tydzień października. Codziennie zapraszamy na Różaniec o godz. 17.30.

v W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z Eucharystią i poprzedzona Różańcem o godz. 17.3o. W tym dniu przypada także liturgiczne wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej.

v W piątek obchodzimy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin ks. biskupa seniora Tadeusza Rakoczego, którego polecamy szczególnej modlitwie.

v Msza św. o godz. 9.45 w kaplicy św. Jana Kantego odprawiana jest od początku maja do końca października, a więc jeszcze dziś i w przyszłą niedzielę.

v 4 listopada o godz. 10.30 msza św. dla dzieci, ze szczególnym udziałem przedszkolaków. Serdecznie zapraszamy.

v Na wypominki za zmarłych przyjmujemy codziennie w kancelarii parafialnej od godz. 9.00 do 11.00, w niedzielę po każdej mszy św., a we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny także na cmentarzu. Przyozdabiając groby naszych bliskich, pamiętajmy o oczekiwanej pomocy duchowej, której możemy im udzielić przez msze św., odpusty, modlitwę i dobre uczynki ofiarowane za nich. W intencji wszystkich dusz wypominanych w naszym kościele odprawiamy przez cały rok Mszę św. w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 18.00.

v 23 października przypada także wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa, związanego z Kętami (tu uczęszczał do szkoły powszechnej i ponad rok pracował w naszej parafii jako wikariusz). Po różańcu modlitwa za wstawiennictwem Świętego.

v Do końca października trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 5 do13 lutego 2017 r. Bliższe informacje w zakrystii.

v Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje i wspieramy je materialnie. Przed kościołem można złożyć do puszek dar dla polskich misjonarzy pracujących w różnych częściach świata.