XXI Niedziela zwykła
27.08.2017

W przyszłą niedzielę kończy się wakacyjny porządek mszy św., a więc nie będzie mszy św. o godz. 20.00

Od piątku kancelaria parafialna czynna w dni powszednie od godz. 9.00 do 11.00. oraz we wtorki po mszy św. wieczornej.

Kalendarz liturgiczny:

- w poniedziałek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościola

- we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

- w środę, nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

- w piątek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. Polecamy w tym dniu szczególnej modlitwie ks. dra Bronisława Zarańskiego, kapelana ss. Zmartwychwstanek, który obchodzi swoje imieniny, a który tak chętnie pomaga nam w pracy duszpasterskiej

- w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dra Kościoła oraz po mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

v W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca

v Spowiedź pierwszopiątkowa i równocześnie spowiedź św. dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00. Prosimy rodziców, aby zwrócili uwagę dzieciom na obowiązek rozpoczęcia roku szkolnego sakramentem pokuty i pojednania. Msza św. dodatkowo w I piątek o godz. 16.45.

v Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół średnich będzie 4 września.

v Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem w piątek od 9.30. Chorych prosimy zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.

v w piątek - 8 września – w święto Narodzenia NMP, po Mszy św. o godz. 15.00 wyruszy z naszego kościoła XXIII piesza pielgrzymka z Kęt do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nocleg w Zagórniku. Do Kalwarii przybywamy w sobotę 9 września w godzinach wieczornych. Serdecznie zapraszamy wszystkich na ten piękny szlak pielgrzymi.

v W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na prace konserwatorskie w naszych obiektach sakralnych.. Zbieramy ofiary na odnowione ołtarze boczne w kościele i wykonaną konserwację cudownego obrazu Matki Pocieszenia. W kościele św. Jana Kantego rozpoczęliśmy renowację pięknego barokowego ołtarza głównego. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.