Wielki Tydzień - Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
25.03.2018

· Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami o 12.00. Po Mszy św. konkurs na najładniejsze palmy.

· Dziś Droga Krzyżowa o 16.15, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00.

· Przedświąteczne odwiedziny chorych z Najśw. Sakr. w środę, 28 marca od godz. 10,00 do 16.00

· W Triduum Paschalne kancelaria nieczynna.

Triduum Paschalne : Wielki Czwartek

· Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o 18.00, po czym nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja zakończona o 21.00 Drogą Krzyżową.

Wielki Piątek:

od 7.00 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy według porządku:

godz. 7.00 – 9.00 Żywy Różaniec godz. 9.00 – 10.00 uczniowie kl. VII i Gimnazjum

godz. 10.00 – 11.00 uczniowie klas V i VI godz. 11.00 – 12.00 uczniowie klas III i IV

godz. 12.00 – 13.00 uczniowie klas I i II godz. 13.00 – 15.00 Adoracja w ciszy

godz. 15.00 – Droga Krzyżowa

· O 18.00 Uroczysta Liturgia Wielkiego Piątku, Adoracja Krzyża i przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Strażaków prosimy o kontynuowanie tradycji straży przy grobie Pańskim.

· Od 21.00 Adoracja Pana Jezusa w Grobie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na modlitwę trwającą przez całą noc według następującego porządku:

- od 21.00 Chór Świętojański oraz ul. Góry Północne i Południowe i ul. Widok oraz ul. Bulowska, ul. Stawowa, os. Cegielniane, ul. Głowackiego,

- od 22.00 Żywy Różaniec oraz ul. Wszystkich Św., Fabryczna, os. Batalionów Chłopskich

- od 23.00 Wpólnota „W NIM...“ i uczestnicy kursu Alfa oraz ul. Krakowska, ul. Fabryczna, ul. Jana Kantego

- od 24.00 Siostry Zmartwychwstanki oraz ul. Krótka, ul. Słoneczna, ul. Kościuszki,

- od 1.00 Służba Maltańska oraz ul. Klasztorna, ul. Staszica, ul. Świętokrzyska, ul. Słowackiego

- od 2.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz ul. Jagiellońskiej, os. Piastowskie, ul. Wiśniowa, ul. Sienkiewicza, ul. Konopnickiej,

- od 3.00 Wspólnota Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i Wspólnoty św. Anny oraz Wspólnota modlitwy za kapłanów – „Margaretki“ i ul. Sobieskiego, Mickiewicza i Zacisze,

- od 4.00 Akcja Katolicka i mieszkańcy os. Kamieniec, ul. Młodzieży Polskiej,

- od 5.00 mieszkańcy os. Królickiego i os. Hutnika, os. Kościuszki,

· Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wielka Sobota

· Trwa adoracja Pana Jezusa w Grobie.

· Święcenie pokarmów co pół godziny od 10.00 do 15.00. Poświęconym pokarmem będziemy się mogli podzielić z rodzinami wielodzietnymi, biednymi, chorymi i samotnymi. Przy drzwiach kościoła będą wystawione kosze, do których możemy składać poświęcony pokarm, aby nim później obdarować potrzebujących. Odpowiedzmy na ten apel hojnością serca.

O 18.00 Liturgia Wielkiej Soboty i Procesja Rezurekcyjna
zapraszamy do udziału wszystkich parafian, aby wspólnie uczcić Chrystusa Zmartwychwstałego.

W klasztorze OO. Franciszkanów Procesja Rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania o 6.00.

Spowiedź w Wielkim Tygodniu:

w poniedziałek, wtorek i środę wieczorem od godz. 17.00 do 18.00

w Wielki Piątek od godz. 7.00 do 11.00 i podczas Adoracji przy Grobie Paķskim i od 21.00 do 1.00

5 kwietnia rusza w naszej parafii kolejna edycja kursu „Alfa”

W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki paschalne caritas