I Niedziela Adwentu
3.12.2017
  1. Adwent to okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa Chrystusa.
  2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po każdej mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  3. Zapraszamy dorosłych na Roraty codziennie na godz. 6.30. Natomiast wszystkie dzieci i młodzież na godz. 18.00. Niech ta wieczorna pora będzie dla nas okazją do liczniejszego udziału całych rodzin w liturgii adwentowej. Światłem lampionów przygotujmy drogę dla przychodzącego Pana.
  4. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • W poniedziałek św. Barbary, dziewicy i męczennicy. W tym dniu siostra Barbara, zakrystianka obchodzi swoje imieniny. Składamy jej najlepsze życzenia: wielu łask Bożych i opieki świętej Patronki.
  • W środę wspomnienie św. Mikołaja, biskupa oraz Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona ze mszą św. wieczorną.
  • W czwartek wspomnienie św. Ambrożego bpa i dra Kościoła,
  • W piątek 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Z racji uroczystości w tym dniu post nie obowiązuje.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu
  2. Spowiedź parafialna przed Świętami Bożego Narodzenia w sobotę przed III Niedzielą Adwentu, tj. 16 grudnia.
  3. W piątek, 8 XII 2017 r. zapraszamy do kościoła NSPJ w Kętach na spotkanie modlitewne pod hasłem: "Oto JA!" dla młodzieży naszej parafii i dekanatu - ale nie tylko.
    W programie:
    - nabożeństwo AKATYSTU;
    - modlitwa za młodzież (o łaski potrzebne dla nich, a także o dobre owoce Synodu o Młodzieży w 2018 r. i za przygotowania do ŚDM Panama 2019.
    Początek o godz. 19.00, zakończenie ok. 20.10.
  4. Dzisiaj także można włączyć się w ogólnopolską akcję wigilijnej pomocy dzieciom „Caritas”. W kiosku pod wieżą rozprowadzane są świece, za które składamy ofiary przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym. Ofiara za świecę wynosi nie mniej niż 8 zł i tworzy ogólnopolski, diecezjalny i parafialny fundusz wigilijnej pomocy dzieciom.
  5. Od poniedziałku w czasie Rorat rano i wieczorem będzie wystawiony kosz “ Dar Serca”. Kto tylko chce może ofiarować podarunek/ żywność słodycze, maskotki/ . Również dzieci mogą podarować zabawki dla rówieśników. Dary te będą losowane jako nagroda w czasie Rorat. Resztę przekażemy dla potrzebujących.
  • Dziś ofiary na tacę przeznaczone są na prace w naszym kościele i na prace w kościele św. Jana Kantego. W zakrystii Rada Duszpasterska zbiera indywidualne ofiary na odnowienie i konserwację ołtarza głównego w kościele św. Jana Kantego, zapisując ofiarodawców do księgi pamiątkowej. Bóg zapłać za każdy dar!