XVII Niedziela zwykła
8.10.2017
  1. Dziś w Kościele w Polsce obchodzony jest XVII Dzień Papieski, pod hasłem. „Idźmy naprzód z nadzieją”. Dziękujemy Bogu za dar św. Jana Pawła II i modlimy się o łaski przez jego wstawiennictwo. Do puszek przed kościołem zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  2. Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30
  3. Dziś na Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają różańce. Po Mszy św. błogosławieństwo wszystkich dzieci.
  4. W tym tygodniu:

- W poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego kadłubka, biskupa

- W środę – Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w formie poszerzonej

- W czwartek wieczór uwielbienie, prowadzony przez wspólnotę modlitewną WNIM.

- W piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

- w sobotę w parafii NSPJ odpust z okazji św. Małgorzaty Alacoque, dziewicy.

1. Koncert "Tobie Maryjo" połączony ze mszą świętą i modlitwą różańcową: w piątek, 13 października o godz. 17.30, będzie duchowym przygotowaniem do Jubileuszu 250-lecia Kanonizacji św. Jana z Kęt. To wydarzenie wpisuje się jednoczenie w 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w koncercie i modlitwie. Na to nabożeństwo prosimy zabrać świece.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 uroczysta msza święta jubileuszowa z okazji 250-lecia świętego Jana z Kęt. Mszy świętej przewodniczył będzie bp Tadeusz Rakoczy. W tym dniu obok kościoła i w sklepiku pod wieżą będzie można zakupić różne pamiątki związane ze świętym Janem Kantym z racji 250 rocznicy kanonizacji. Do nabycia będą również książki oraz kalendarze z symboliczną cegiełką na renowację ołtarza w kościele św. Jana z Kęt. Słodki akcent tego dnia - to rozprowadzane będzie ciasto, upieczone przez różne wspólnoty i osoby z naszej parafii. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na renowację wspomnianego ołtarza. Serdecznie zapraszamy!
  3. Za dwa tygodnie, 22 października odpust ku czci św. Jana Kantego.
  4. 29 października odpust ku czci bł. Celiny Borzęckiej.
  5. Zbliża się czas Wszystkich Świętych. Wypominki za zmarłych przyjmowane są codziennie w kancelarii parafialnej w godz. od 9.00 do 11.00 oraz w niedziele i święta po każdej mszy św.
  6. W sobotę o godz. 16.30 spotkanie Akcji Katolickiej.
  7. W zakrystii do nabycia Mały Gość i Gość Niedzielny.