XV Niedziela zwykła
16.07.2017
250 rocznica kanonizacji św. Jana Kantego
  1. Dziś przypada 250 rocznica kanonizacji św. Jana Kantego. Z tej okazji na mszy św. o godz. 12.00 zostanie poświęcony piękny obraz świętego Jana z Kęt, umieszczony w prezbiterium naszej świątyni. Obraz namalował pan Krzysztof Sułek, wykonawca polichromii naszego kościoła, a poświęcenia dokona nasz rodak ks. dr Robert Niedziela, fundator obrazu i dzisiejszy kaznodzieja. Zostanie też poświęcona marmurowa tablica upamiętniająca 250-tą rocznicę kanonizacji i przypominająca, że św. Jan Kanty jest patronem naszego miasta. Tablica ta zgodnie z inicjatywą Towarzystwa Miłośników Kęt i Rady Miasta zostanie umieszczona na budynku Urzędu Gminy w październiku, po zakończeniu remontu elewacji. Główne uroczystości związane z 250 rocznicą kanonizacji obchodzone będą w naszej parafii w dniach od 15 do 22 października i będą połączone z dopustem ku czci naszego świętego Rodaka.
  2. W wakacyjne niedziele dodatkowa Msza św. wieczorna o godz. 20.00
  3. Kancelaria w czasie wakacji czynna w dni powszednie od 8.00 do 9.00.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• w środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia
  • w czwartek – wspomnienie bł. Czesława, kapłana oraz św. Małgorzaty Antiocheńskiej, dziewicy i męczennicy, patronki naszej Parafii - z tej okazji przeniesiony na przyszłą niedzielę odpust ku czci naszych świętych patronek: św. Małgorzaty i św. Katarzyny – Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 12.00.
  • w piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu /III piątek miesiąca/. Po mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa w intencji rodzin, które nawiedza kopia obrazu Jezusa Miłosiernego.
  • w sobotę wspomnienie św. Marii Magdaleny
  1. Diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 6-11 sierpnia. Zapisy i informacje w kancelarii lub w księgarni katolickiej na Rynku.
  2. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w najbliższy piątek 21 lipca: o godz. 17.00 modlitwa wspólnoty i różaniec do siedmiu boleści NMP; a o godz. 18.00 Msza św. Po Mszy świętej spotkanie formacyjne w sali domu katechetycznego.