VI Niedziela zwykła
11.02.2018
  • Dziś, jutro i we wtorek z racji tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa po południu w godz. od 15.oo do 18.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież i starszych do naszej świątyni na chwilę serdecznej modlitwy.
  • Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania abstynencji w duchu wynagrodzenia za grzech pijaństwa i zapisywanie się do Księgi Trzeźwości, która znajduje się na bocznym ołtarzu.
  • W środę - 14 lutego - przypada Popielec. Wraz z całym kościołem rozpoczynamy Wielki Post. Przez rozważanie Męki Pańskiej, uczestnictwo w Gorzkich Żalach, uczynki pokutne i wstrzemięźliwość wielkopostną bliższą staje się nam tajemnica Krzyża i Zmartwychwstania. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6,30, 7.oo, 8.30, 10.oo, 16.oo i 18.oo. Po mszy św. wieczornej modlitwy nowenny do Matki Bożej Pocieszenia W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, to znaczy można spożyć tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14 roku życia, a prawem o poście ścisłym osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60 roku życia.
  • Cotygodniowa nowenna po mszy św. wieczornej.: we wtorek do św. Jana Pawła II, w środę do Matki Bożej Pocieszenia, a w czwartek do św. Jana Kantego.
  • W piątek /III piątek miesiąca/ oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu. Po mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i starszych o godz. 17.00. W niedzielę droga krzyżowa o godz. 16.00. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
  • W każdą niedzielę po mszy św. o 10.30 błogosławieństwo małych dzieci.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy od 18 do 22 marca.
  • Dziś ofiarą do puszek przed kościołem wspieramy caritasowską akcję pomocy dzieciom z rodzin zagrożonych ubóstwem.