III Niedziela Adwentu
11.12.2016
  1. III Niedziela Adwentu – Gaudete. czyli Radujcie się w Panu. Teksty liturgii przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa. Zamiast kazania przeniesiona z ubiegłej niedzieli adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Roraty codziennie o godz. 6.30, a ze szczególnym udziałem dzieci dzieci o godz. 18.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  3. Dziś mija 24 rocznica śmierci śp. księdza Prałata Ferdynanda Bochaczyka. Modlimy się szczególnie w jego intencji.
  4. Liturgiczne obchody tygodnia:
  • we wtorek św. Łucji dziewicy i męczennicy,
  • w środę św. Jana od Krzyża, kapłana i dra Kościoła oraz Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w formie poszerzonej,
  • w piątek oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu. Po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • w środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach. Modlimy się za rodziny i za osoby przygotowujące się do małżeństwa.
  1. Spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia w czwartek - 22 grudnia.
  2. Chorych z posługą sakramentalną z okazji Świąt Bożego Narodzenia odwiedzimy w piątek, 23 grudnia od godziny 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub w kancelarii.
  3. Ochotnicza Straż Pożarna w Kętach zaprasza wszystkich, którzy są samotni, potrzebujący i znajdują się w trudnej sytuacji życiowej na IV Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się na płycie kęckiego rynku. Spotkanie rozpocznie się o godz.13.00 rozdawaniem żywych świątecznych choinek i spotkaniem ze św. Mikołajem dla najmłodszych. Do wspólnej wieczerzy wigilijnej, którą rozpoczniemy modlitwą zapraszamy o godz. 15.00. Szczegóły na plakatach.
  4. Zapraszamy do włączenia się w Akcję wigilijnej pomocy dzieciom „Caritas”. W kiosku pod wieżą rozprowadzane są świece, za które składamy ofiary przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym. Ofiara za świecę wynosi nie mniej niż 7 zł i tworzy ogólnopolski, diecezjalny i parafialny fundusz wigilijnej pomocy dzieciom.
  5. Dzisiaj ofiarą do puszek przed kościołem wspieramy kościół misyjny w krajach na wschodzie.