XXIX Niedziela zwykła
22.10.17
Odpust parafialny ku czci Św. Jana Kantego
  1. Dziś odpust parafialny ku czci Św. Jana Kantego, naszego świętego Rodaka i Patrona Miasta. Odpustowe Słowo Boże głosi i Sumę Odpustową o godz. 12.00 odprawi o. Bernard Potępa, wieloletni gwardian klasztoru franciszkanów. Po sumie procesja z relikwiami Świętego na kęcki Rynek.
  2. W sklepiku pod wieżą można zakupić różne pamiątki związane ze świętym Janem Kantym, książki oraz kalendarze z symboliczną cegiełką na renowację ołtarza w kościele św. Jana z Kęt.
  3. Na Rynku po sumie odbywać się będzie VII Jarmark Świętojański. W programie: Koncert Orkiestry Dętej z Bulowic, występy zespołów z Ukrainy i Węgier, przegląd etiud teatralnych dla szkół i przedszkoli pt. „Sceny z życia miasta” , koncert Zespołu Muzyki Dawnej „Minstrele” z Krakowa i koncert życzeń oraz zabawy i konkursy dla dzieci.
  4. Dziś przypada także liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Po różańcu o godz. 17.30 modlitwa za wstawiennictwem Świętego z ucałowaniem jego relikwii.
  5. W przyszłą niedzielę odpust ku czci bł. Celiny Borzęckiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek, której sarkofag z jej doczesnymi szczątkami znajduje się w naszym kościele. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. bp Aleksander Kaszkiewicz z Białorusi.
  6. Przed nami ostatni tydzień października. Codziennie zapraszamy na Różaniec o godz. 17.30.
  7. w poniedziałek przypada także wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa, związanego z Kętami (tu uczęszczał do szkoły powszechnej i ponad rok pracował w naszej parafii jako wikariusz). Po różańcu modlitwa za wstawiennictwem Świętego.
  8. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z Eucharystią i poprzedzona Różańcem o godz. 17.3o.
  9. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Celiny Bożęckiej.
  10. W sobotę obchodzimy święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin ks. biskupa seniora Tadeusza Rakoczego, którego polecamy szczególnej modlitwie.
  11. Msza św. o godz. 9.45 w kaplicy św. Jana Kantego odprawiana jest od początku maja do końca października, a więc będzie jeszcze dziś i w przyszłą niedzielę.
  12. W każdą niedzielę o godz. 10.30 msza św. ze szczególnym błogosławieństwem dzieci.
  13. W piątek msza św. o godz. 18.00 w intencji członków ADŚ, zarówno żyjących jak zmarłych. Po mszy św. spotkanie formacyjne w salce. 4 listopada w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Pompejańskiej - Królowej Różańca Świętego. Peregrynacja zostanie poprzedzona dziewięciodniową nowenną, która rozpocznie się 26 października przed Mszą św. o 18.00.
  14. Na wypominki za zmarłych przyjmujemy codziennie w kancelarii parafialnej od godz. 9.00 do 11.00, w niedzielę po każdej mszy św., a we Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny także na cmentarzu. Przyozdabiając groby naszych bliskich, pamiętajmy o oczekiwanej pomocy duchowej, której możemy im udzielić przez msze św., odpusty, modlitwę i dobre uczynki ofiarowane za nich. W intencji wszystkich dusz wypominanych w naszym kościele odprawiamy przez cały rok Mszę św. w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 18.00.
  15. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się za misje i wspieramy je materialnie. Przed kościołem można złożyć do puszek dar dla polskich misjonarzy pracujących w różnych częściach świata.