XXVI Niedziela zwykła
1.10.2017
  • Dziś z racji I niedzieli miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Codziennie o godz. 17.30 - zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe.
  • Dziś o godz.13.00 w naszym kościele ks. Alojzy Kegel odprawi swą Jubileuszową Mszę św. dziękczynną z okazji 60-lecia kapłaństwa. Jubilatowi składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Najświętszej.
  • Liturgiczne obchody tygodnia:
  • W poniedziałek Świętych Aniołów Stróżów –
  • w środę, Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączona z Eucharystią o godz. 18.00, poprzedzona Różańcem o godz. 17.30 oraz wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, apostołki Bożego Miłosierdzia
  • w sobotę święto Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu z okazji 250-lecia kanonizacji św. Jana Kantego w naszym Domu Kultury o godz. 10.00 odbędzie się Sympozjum naukowe poświęcone naszemu Świętemu Rodakowi. Zachęcamy do udziału.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź św. przed I piątkiem: w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 16.00. O godz. 16.45 dodatkowa msza św. pierwszopiątkowa. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem z racji I piątku od godz. 9.30. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej lub zakrystii.
  • 5 października, w czwartek rozpoczynamy kolejną edycję Kursu Alpha. Spotkania będą odbywać się w Domu Parafialnym o godz. 18.30. Szczegóły na plakatach.
  • Dzisiaj następuje zmianka tajemnic różańca świętego. INTENCJA NA PAŹDZIERNIK: za pełniących dzieła miłosierdzia wobec chorych i ubogich.
  • W przyszłą niedzielę 8 października na Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają różańce. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.
  • Zapraszamy do włączenia się w modlitwę: "Różaniec do granic". Wydarzenie zaplanowane jest na 7 października: to "pierwsza sobota miesiąca, święto Matki Bożej Różańcowej i zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich". W naszej diecezji zostało wyznaczonych 26 kościołów stacyjnych (wzdłuż granicy Polski), w których od godziny 10:30 będzie trwać modlitwa. Natomiast o godzinie 12:00 będzie sprawowana Eucharystia. Modlitwa różańcowa rozpocznie się o godzinie 14:00 (informacje i rejestracja na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl).
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski, pod hasłem. „Idźmy naprzód z nadzieją”. Dziękujemy Bogu za dar św. Jana Pawła II i modlimy się o łaski przez jego wstawiennictwo. Do puszek przed kościołem zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
  • Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Powiatowego Zespołu nr 9 szkół im Marii
    Dąbrowskiej w związku z jubileuszem 110 -lecia istnienia zaprasza wszystkich absolwentów na uroczyste obchody w dniu 6 października. O godz. 8.30 w naszym kościele będzie Msza święta pod przewodnictwem bpa Adama Dyczkowskiego absolwenta szkoły. Zapraszamy wszystkich Absolwentów do Domu Kultury w Kętach na godzinę 17.00, a później do naszej szkoły.
  • Zbliża się czas Wszystkich Świętych. Wypominki za zmarłych przyjmowane będą od 8.X do 4.XI /a więc od przyszłej niedzieli/ codziennie w kancelarii parafialnej oraz w niedziele i święta po każdej mszy św.
  • Dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace konserwatorsko remontowe. Trwają prace przy renowacji głównego ołtarza w kościele św. Jana Kantego. W tym tygodniu zostanie umieszczony w prezbiterium obraz św. Maksymiliana. Wszystkich ofiarodawców polecamy szczególnej modlitwie.