XXV Niedziela zwykła
24.09,2017

Liturgiczne obchody tygodnia:

• w poniedziałek bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera
  • w środę, Nowenna do Matki Bożej oraz wspomnienie św. Wincentego a’ Paulo, prezbitera
  • w czwartek, wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w piątek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • w sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • w przyszłą niedzielę – 1 pażdziernika - czcimy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i dra K-ła. Jest to dzień imienin siostry Terezji, naszej organistki i kancelistki. Pamiętamy o Siostrze w modlitwie i życzymy wielu łask Bożych oraz opieki świętej Patronki. W tym dniu rozpoczyna się miesiąc październik, a z nim Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy codziennie na godz. 17.30 dzieci, młodzież i starszych. W tajemnicach Różańca razem z Maryją rozważamy misterium Wcielenia i Odkupienia.
  • Zapraszamy do włączenia się w modlitwę: "Różaniec do granic" To szczególna sposobność do realizowania wezwania Matki Bożej z Fatimy. Jej celem jest "podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata" .Wydarzenie zaplanowane jest na 7 października: to "pierwsza sobota miesiąca, święto Matki Bożej Różańcowej i zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich". Wtedy wierni zebrani na granicach Polski o jednej godzinie odmówią cztery części różańca.
    PROGRAM: W kościołach "stacyjnych" (wyznaczonych przez diecezje, znajdziemy je na stronie internetowej wpisując "Różaniec do granic"; można z zakrystii zabrać kartkę z programem. Szczegóły także na plakacie w naszej gablotce)
    10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca; 11.00 Eucharystia; 12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na
    miejsce modlitwy różańcowej, na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski
    14.00 Modlitwa różańcowa; 15.30 Modlitwa na zakończenie
  • Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Powiatowego Zespołu nr 9 szkół im Marii
    Dąbrowskiej (dawne Liceum Pedagogiczne w Kętach) w związku z jubileuszem 110 -lecia istnienia zaprasza wszystkich absolwentów na uroczyste obchody w dniu 6 października 2017 roku. O godz. 8.30 w naszym kościele będzie Msza święta pod przewodnictwem bpa Adama Dyczkowskiego absolwenta szkoły. Zapraszamy wszystkich Absolwentów do Domu Kultury w Kętach na godzinę 17.00, a później do naszej szkoły (ul. Kościuszki 29). Jednocześnie prosimy o przekazanie tej informacji osobom z Waszych rodzin, które już w Kętach nie mieszkają.
  • Spotkanie Rodziców i młodzieży , która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania w piątek 29.09.o godz. 18.00 w Kościele.
  • W lutym 2018 roku w czasie małopolskich ferii zimowych planowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
  • 5 października, w czwartek rozpoczynamy w naszej parafii kolejną edycję Kursu Alpha. Spotkania będą odbywać się w Domu Parafialnym o godz. 18.30. Szczegóły na plakatach.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego. W zakrystii także do nabycia Kalendarz Rolników.
  • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na prace w naszym kościele.