II Niedziela Wielkanocna
23.04.2017

Święto Bożego Miłosierdzia,

O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

• w poniedziałek - uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski /przeniesiona z 23 kwietnia/.
  • we wtorek- św. Marka ewangelisty
  • w sobotę - święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  • przyszła niedziela obchodzona jest jako niedziela biblijna. W tym dniu z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do Sankuarium Bożego Miłosietdzia w Krakowie Łagiewnikach. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00. Zakończenie w środę, 3 maja, o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i Eucharystią.
  • 26 kwietnia br. przypada 25. rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego. Biskup Senior posługiwał w Kościele Bielsko-Żywieckim przez ponad 21 lat, w duchu zawołania biskupiego In aedificationem Corporis Christi.

Biskup ordynariusz Roman Pindel zaprasza wszystkich diecezjan na Mszę św. dziękczynną w środę 26 kwietnia o godzinie 17.00 do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. „Zgromadźmy się licznie, by wyrazić naszą wdzięczność za posługę pierwszego Pasterza naszej diecezji i modlić się w Jego intencji”

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego, do którego dołączony jest bezpłatny dodatek – DVD z filmem „Zmartwychwstały”.

Dzisiaj o godz. 19 .00 w naszym kościele będzie miało miejsce wyjątkowe
spotkanie z s. Krystyną Włodarczyk - świadkiem życia błogosławionego
męczennika ks. Jerzego Popiełuszki.. Zapraszamy do bliższego poznania
historii życia błogosławionego kapłana i męczennika naszych czasów.

Msza święta w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci będzie w piątek 28
kwietnia o godz. 18.00. Wszystkich, którzy wpisali się do Apostolstwa
serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. w kościele będzie krótkie spotkanie.

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Powiatowego Zespołu Nr 9 Szkół im. M.
Dąbrowskiej w Kętach zapraszają Gimnazjalistów i ich Rodziców na Dzień
Otwarty, który odbędzie się 26 kwietnia 2017r. od 9.00. Uczniowie szkół
gimnazjalnych będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny
2017/2018, wziąć udział w konkursach, lekcjach otwartych i innych ciekawych
zajęciach, poznać szkołę, porozmawiać ze starszymi kolegami, którzy
odpowiedzą na wszystkie pytania, a także zapoznać się z ich osiągnięciami i
bieżącą działalnością szkoły. Zapraszamy!

Dyrekcja Szkoły Posatawowej Nr.1 w Kętach ogłasza nabór dzieci do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018. Prosimy o zgłaszanie w sekretariacie szkoły do 19 maja 2017 r.

Dziś przed kościołem ofiarą do puszek wspieramy chrześcian w Syrii, a szczególnie rodziny - ofiary wojny.