Maltańska Służba Medyczna

Maltańska Służba Medyczna działa przy naszej parafii od 11 stycznia 2011 roku i jest częścią organizacji, która zgodnie z mottem Zakonu - Tuitio fidei et obsequium pauperum (Obrona wiary i pomoc potrzebującym) - chce nieść pomoc ubogim i potrzebującym w duchu chrześcijańskim.

Podstawową formą działalności Maltańskiej Służby Medycznej jest medyczne zabezpieczenie pielgrzymek i uroczystości religijnych, zawodów sportowych, koncertów, kongresów jak również innych imprez kulturalnych. W razie potrzeby, Maltańska Służba Medyczna ma możliwość transportowania chorych i poszkodowanych własnymi karetkami. MSM prowadzi także kursy pierwszej pomocy przedmedycznej. Organizacja działa w oparciu o wolontariat, a uzyskane kwoty z działalności w całości są inwestowane w sprzęt medyczny, szkolenia oraz działalność socjalną.

ODDZIAŁ MSM W KĘTACH

Prowadzimy kursy pierwszej pomocy

Nasz oddział prowadzi profesjonalne kursy oraz pokazy pierwszej pomocy dla wszystkich grup wiekowych. Kursy trwają od 8-16 godzin lekcyjnych, po których wystawiamy zaświadczenia zgodne z wytycznymi Europejskiej i Polskiej Rady Resuscytacji. Kursy są prowadzone przez Instruktorów pierwszej pomocy, a często przez Ratowników Medycznych - Wolontariuszy naszego oddziału. Zapraszamy zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne.

Osoba odpowiedzialna za szkolenia:
Agnieszka Markiel-Waligóra
szkoleniamsmkety@interia.pl

Posiadamy wypożyczalnię sprzętu medycznego i ortopedycznego

W swojej ofercie znajdują się m.in.:

- chodziki spacerowe
- wózki inwalidzkie
- kule łokciowe
- krzesła WC na kółkach
- ławki i krzesła na wannę
- krzesła pod prysznic
- łóżka ortopedyczne

Kontakt z obsługą wypożyczalni: tel. 519814751

Organizujemy transport sanitarny

W ramach naszej działalności możecie Państwo liczyć na dobrej klasy tabor samochodowy. Posiadane przez naszą Fundację ambulanse: „T” transportowe, „P” paramedyczne i „S” specjalistyczne, to samochody z pełnym wyposażeniem ratowniczym, dostosowane dla komfortu i bezpieczeństwa przewozu chorych.

W każdym przypadku transportu chorego zapewniamy wykwalifikowany zespół. Wszystkie transporty należy zgłaszać telefonicznie pod numerami tel.: 694484703 lub 533330226 z minimum 24 godzinnym wyprzedzeniem.

Zabezpieczamy imprezy masowe

Zgodnie z Ustawą z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, organizator jest obowiązany do zapewnienia opieki medycznej uczestnikom imprezy, gdy szacunkowa liczba uczestników wynosi:

- 1000 osób dla imprez na wolnym powietrzu,

- 500 osób dla imprez w obiektach zamkniętych lub 300 w przypadku imprez sportowych.

Nasza organizacja w profesjonalny sposób zajmuje się zabezpieczeniem medycznym wszelkiego typu imprez, koncertów, pikników, zgromadzeń, wydarzeń kulturalnych itp. Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą medyczną oraz profesjonalnym sprzętem.

Dodatkowe informacje: www.msm.kety.pl